czwartek, 30 maja, 2024
Aktualności

Zwolnienie z opłacania składek – wnioski i dokumenty rozliczeniowe tylko do 30 czerwca

Dzisiaj (30 czerwca) upływa termin, w którym można złożyć wniosek o zwolnienie z obowiązku opłacania składek. Wniosek można złożyć wyłącznie elektronicznie przez portal Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Jednym z warunków uzyskania zwolnienia z opłacania należności z tytułu składek jest przesłanie deklaracji rozliczeniowych i imiennych raportów miesięcznych należnych za marzec, kwiecień i maj 2020 r. Dokumenty te należy złożyć do ZUS również nie później niż do 30 czerwca 2020 r. (chyba że płatnik składek zwolniony jest z obowiązku ich składania).

Do 29 czerwca Oddziały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na Podkarpaciu taką formą pomocy objęły już ponad 77,6 tys. przedsiębiorców na kwotę ponad 502 mln zł. Oddział ZUS w Jaśle: 22474 – na łączną kwotę 141 875 900 zł, Oddział w Rzeszowie – 55214 – na kwotę 361 033 000.

Kolejne wnioski są na bieżąco rozpatrywane. Jeśli będziemy mieli wątpliwości dotyczące wniosku, skontaktujemy się z przedsiębiorcą e-mailem lub telefonicznie. Informację o rozstrzygnięciu prześlemy pocztą lub dostaniesz ją na PUE ZUS. Aby odebrać odpowiedź z ZUS na PUE ZUS, wystarczy zalogować się do swojego konta.

Więcej informacji na temat wsparcia ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej na stronie www.zus.pl

Wojciech Dyląg
regionalny rzecznik prasowy ZUS
w woj. podkarpackim

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x