poniedziałek, 29 kwietnia, 2024
AktualnościSportWydarzenia

Zawody łucznicze w Humniskach [FOTO]

W dniu 11 marca 2017 roku w Humniskach na hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 odbyły się XVII Halowe Zawody Łucznicze o Puchar Burmistrza Brzozowa i IV Halowe Mistrzostwa Okręgu Rzeszowskiego. W zawodach wystartowało 99 zawodników z Podkarpacia. Z gminy Brzozów wystartowało 3 zawodników z Górnika Humniska i 13 zawodników z klubu Sagit Humniska. W zawodach o Puchar Burmistrza Brzozowa nasi zawodnicy uzyskali następujące miejsca: W kategorii open wśród kobiet zwyciężyła z wynikiem 290 pkt Wiktoria Toczek, 3 miejsce zajęła Agata Ryba, 4 miejsce Kinga Kindlarska. Wśród mężczyzn 2 miejsce zajął Mateusz Ryba z wynikiem 273 pkt, 9 miejsce zajął Kacper Kij, 11 miejsce zajął Jerzy Puchyr. W kategorii junior młodszy 3 miejsce zajął Dawid Lasek, 4 miejsce Konrad Kij, 4 miejsce Patrycja Piotrowska. W kategorii młodzik : 10 miejsce zajęła Ewa Janocha, 14 miejsce Aleksandra Mazur. W kategorii dziecko starsze : 3 miejsce zajęła Karolina Konieczko z Górnika, 9 miejsce zajęła Ryba Oliwia z Górnika, 10 miejsce zajął Patryk Woś. W kategorii dziecko młodsze: 4 miejsce zajęła Patrycja Rybczak i 8 miejsce zajął Wojciech Nowak. Puchary i dyplomy ufundował Burmistrz Brzozowa Józef Rzepka.

W mistrzostwach okręgu rozegrano pojedynki w kategoriach open, junior młodszy, młodzik. W kategorii open zwyciężyła Wiktoria Toczek zdobywając złoty medal i tytuł Halowego Mistrza Okręgu na rok 2017, 2 miejsce zajęła Agata Ryba i Mateusz Ryba zdobywając srebrne medale, 3 miejsce zajęła Kinga Kindlarska zdobywając brązowy medal. W kategorii junior młodszy: zwyciężył Dawid Lasek zdobywając złoty medal i tytuł Halowego Mistrza Okręgu na rok 2017, 2 miejsce i srebrny medal zdobyła Patrycja Piotrowska, 3 miejsce i brązowy medal zdobył Konrad Kij. W kategorii młodzik: 10 miejsce zajęła Ewa Janocha, 14 miejsce zajęła Aleksandra Mazur. W kategorii dziecko starsze: 3 miejsce i brązowy medal zdobyła Karolina Konieczko z Górnika, 9 miejsce zajęła Ryba Oliwia z Górnika, 10 miejsce zajął Patryk Woś. W kategorii dziecko młodsze: 4 miejsce zajęła Patrycja Rybczak i 8 miejsce zajął Wojciech Nowak. Medale i dyplomy ufundował Rzeszowski Okręgowy Związek Łuczniczy z Prezesem Andrzejem Majką. Nagrody ufundował i wręczył dla zawodników Stanisław Klęba – działacz Rzeszowskiego Okręgu Łuczniczego. Puchary, medale i dyplomy wręczali: Burmistrz Brzozowa Józef Rzepka, Dyrektor Zespołu Szkół w Humniskach Lucjan Czech, radny gminy Stanisław Kułak, sołtys Humnisk Zbigniew Kwiatkowski, Prezes Rzeszowskiego Okręgowego Związku Łuczniczego w Rzeszowie Andrzej Majka. Poczęstunek dla zawodników ufundował Burmistrz Brzozowa i Wacław Bieńczak właściciel cukierni w Brzozowie.

Zawodnicy i działacze klubu składają podziękowania dla sponsorów: Burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce, firmom- Elektromontaż Rzeszów, Polikat Brzozów, Elan z Brzozowa, Janowi Dudycz, Stanisławowi i Józefowi Telesz, sołtysowi Humnisk Kwiatkowskiemu Zbigniewowi, radnemu Stanisławowi Kułakowi , Cukiernia Wacława Bieńczak bez ich wsparcia nie było by sukcesów.

Tekst: Zdzisław Toczek

Zdjęcia: Emilia Trześniowska (UM Brzozów)