piątek, 1 marca, 2024
AktualnościKROSNOWydarzenia

Wystawa czasowa w Etnocentrum – będzie plastycznie i ludowo!

1 kwietnia w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej odbędzie się wernisaż wystawy czasowej „Motywy ludowe w pracach uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. T. Brzozowskiego w Krośnie”. Wystawa będzie niebywałą okazją do zapoznania się z warsztatem artystycznym młodych ludzi oraz ich umiejętności w wykorzystywaniu motywów ludowych. Jakich dokładnie? Wszystkiego dowiecie się na wystawie!

„W ponad 40 – letniej historii Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie bogate zasoby szkolnego archiwum były systematycznie urozmaicane pracami, których domeną stała się szeroko pojęta kultura ludowa oraz natura – jej niewyczerpane źródło motywów. Do sięgania po nie zachęcają podstawy programowe i programy nauczania przedmiotów plastycznych takich, jak: rysunek i malarstwo, rzeźba, specjalizacje: snycerstwo i wyroby unikatowe. Nasi uczniowie rekrutują się ze znacznego obszaru Podkarpacia – ziemi krośnieńskiej, sanockiej, brzozowskiej, jasielskiej, gorlickiej, frysztackiej, dukielskiej, bieszczadzkiej, skąd niekiedy adoptują oryginalne, lokalne tradycje rodzinne lub środowiskowe.” – Paweł Leszega

Na wystawie znajdą się prace, które reprezentują techniki takie jak: malarstwo olejne i akrylowe, rzeźbę w drewnie, drzeworyt, tkaninę i formy użytkowe.

Wernisaż wystawy obędzie się 1 kwietnia 2022, godz. 18:00 w Galerii wystaw czasowych w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej (ul. Kolejowa 29a, Krosno). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Wystawa będzie prezentowana do 10 maja 2022 r. Wstęp – bezpłatny (w godzinach funkcjonowania instytucji).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x