środa, 24 lipca, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNORYMANÓWSANOKWydarzenia

Wypłata emerytur i rent jeszcze przed świętami

Emeryci i renciści, którym ZUS wypłaca świadczenia 25. każdego miesiąca, w grudniu otrzymają je przed świętami. Dotyczy to zarówno wypłat przekazywanych przez listonosza, jak i przelewów, które trafiają na rachunki bankowe.

Seniorzy, których termin płatności świadczenia wypada 25 grudnia, nie muszą się martwić, że zostaną bez pieniędzy na święta. Zadbaliśmy o to, by emerytury i renty były wypłacone jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia – informuje Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w woj. podkarpackim.

Świadczenia, z terminem płatności wyznaczonym na 25 grudnia, doręczane przez listonoszy trafią na pocztę 19 grudnia, a przekazywane do banku – 21 grudnia.

Do końca grudnia pieniądze otrzymają także osoby, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia 2024 r. 22 grudnia ZUS przekaże środki na pocztę, a do banku – 28 grudnia.

Coraz więcej osób otrzymuje świadczenie przelewem i nie musi czekać na wizytę listonosza. Poziom ubankowienia świadczeń długoterminowych w kraju – wynosi około 78 procent. Seniorów, którzy jeszcze nie mają konta w banku, zachęcamy, aby rozważyli bezpieczną formę przekazywania świadczeń przelewem – dodaje rzecznik.

W naszym regionie ZUS wypłaca niemalże 450 tys. emerytur i rent.

Oddział JASŁO: 133,5 tys., 71,1% – przelew na konto

Oddział RZESZÓW: 314,5 tys., 72,5% – przelew na konto

Wojciech Dyląg
regionalny rzecznik prasowy ZUS
w województwie podkarpackim

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x