czwartek, 30 listopada, 2023
Aktualności

Wypadki z udziałem jednośladów. Policja apeluje o ostrożność

Od piątku do niedzieli na terenie powiatu brzozowskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych, w których ucierpieli kierowcy jednośladów. Policja apeluje do kierowców o ostrożność i przypomina, że cykliści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego i przysługują im takie same uprawnienia, jak innym kierowcom.

W piątek około godz. 16, na ul. 3 Maja w Brzozowie doszło do groźnego zdarzenia z udziałem motocyklisty. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierująca oplem włączała się do ruchu. Wyjeżdżając na drogę główną, kierując się do centrum Brzozowa, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem honda, który jechał w kierunku Sanoka. Wskutek zderzenia się pojazdów, 17-latek kierujący jednośladem doznał obrażeń i karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala.

Do drugiego wypadku doszło wczoraj po godz. 16, w miejscowości Niebocko. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierująca volkswagenem passatem, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście jadącemu w kierunku Grabownicy Starzeńskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 17-latek kierujący yamahą nie miał włączonych świateł mijania. W wyniku tego zdarzenia ranny kierowca jednośladu trafił do szpitala.

Kierujący byli trzeźwi. Funkcjonariusze pracujący na miejscu tych zdarzeń sporządzili stosowną dokumentację, która pozwoli na ustalenie dokładnych przyczyn i okoliczności obu wypadów.

Szybciej zapadający zmrok znacznie ogranicza widoczność i utrudnia jazdę. Dlatego policja apeluje do kierowców o większą ostrożność i czujność na drodze. Przypominamy również, że kierowcy jednośladów są takimi samymi uczestnikami ruchu, jak inni kierowcy i przysługują im takie same uprawniania.

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Maria
Maria
4 lat temu

Bardzo proszę rodziców motocyklisty z Brzozowa o kontakt:
[email protected]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x