wtorek, 23 lipca, 2024
AktualnościRozrywkaWydarzenia

WOŚP 2017 w Sanoku. Finał w rytmie rocka [WIDEO]

To będzie iście muzyczna uczta dla fanów mocnych, gitarowych brzmień. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sanoku zabrzmi w rytmie rocka. Publiczność rozgrzewać będą podkarpackie kapele rockowe, a na finał będziemy się bawić przy kultowych przebojach legendarnej grupy Dżem.
Rock’n’roll’ową jazdę podczas Finałowego koncertu rozpocznie Ahankara (Sanok), rock’owa grupa dla prawdziwych entuzjastów gitarowego grania. Początek koncertu o godzinie 16.

O godzinie 17 na scenie zamelduje się Biegun Zachodni (Rzeszów) – grupa dobrze znana miłośnikom rock’owych dźwięków z Sanoka i okolic – to laureaci przeglądu kapel „Garaż 2016” organizowanego w naszym mieście. W tym roku grupa nagrała debiutancki album “Pamiętaj kim byłeś”, którego premiera będzie miała miejsce na początku 2017 roku. Premierowych utworów będzie można posłuchać podczas koncertu w Sanoku.

Yellow Horse (Strzyżów) to akustyczne trio nawiązujące klimatem i duchem do przepięknej dekady lat 70′, ale nie tylko. W repertuarze grupy znajdują się największe przeboje tamtych czasów w akustycznych aranżacjach m.in takich wykonawców jak Rolling Stones, Led Zeppelin, Bob Dylan, Johnny Winter, Creedence Clearwater Revival, Uriah Heep, Tom Petty, Bryan Adams, Neli Young, The Hooters i wielu innych. Chłopaki “przejmą” sanocki rynek o godzinie 18.

Blant (Łańcut) to mieszanka różnych charakterów i wizji twórczych dotyczących muzyki. Pochodzą z Łańcuta i Rzeszowa. Ich muzykę można określić jako szeroko pojęty, melodyjny rock. Kapela ma na swoim koncie wiele wyróżnień i nagród, a wokalistka Luiza Ganczarska jest finalistką popularnego programu „Must be the music”. Blant przejmie scenę o godzinie 19.

Na finał będziemy mogli posłuchać kultowych już utworów legendarnej grupy Dżem w wykonaniu Macieja Lipiny i aktorów Teatru Śląskiego. Ich projket „Skazany na bluesa” to sceniczna adaptacja filmu o wokaliście Dżemu, Ryśku Riedlu.

Finał WOŚP odbędzie się 15 stycznia na sanockim rynku. Koncerty rozpoczną się już o godzinie 14. Imprezę otworzy zespół “Change for better” z Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku, później będziemy mogli posłuchać Karoliny Gefert, uczestniczki programu “The Voice of Poland”.
W tym roku Orkiestra ponownie gra dla najmłodszych i najstarszych. Zbiera pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.
Martyna Sokołowska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x