czwartek, 30 listopada, 2023
AktualnościHistoriaWydarzenia

Nie żyje ks. prałat Tomasz Zięba

W nocy z 7 na 8 stycznia br. zmarł Honorowy Obywatel Brzozowa ks. prałat Tomasz Zięba. Urodzony 7 listopada 1931 r. w Żernicy Niżnej, święcenia kapłańskie przyjął 30 maja 1957 r. w Przemyślu. Był wikariuszem w Medyni Głogowskiej, Rzeszowie (parafia pw. Chrystusa Króla) i Ustrzykach Dolnych. Od 1964 r. pracował w Brzozowie, gdzie w latach 1978-1992 pełnił funkcję kapelana brzozowskiego szpitala. Był budowniczym kaplicy szpitalnej. Przez dziesiątki lat opiekował się ośrodkami pomocy społecznej w Brzozowie i okolicy. Był oddanym katechetą i wychowawcą. Wspierał remonty i budowę szeregu świątyń w Bieszczadach. W 1993 r. został Honorowym Obywatelem Brzozowa. Dzięki swojej ofiarności i otwarciu na potrzeby bliźnich cieszył się wielkim szacunkiem, poważaniem, sympatią i estymą.

zie_450

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci!

Eksporta w Brzozowie we wtorek, 10 bm., godz. 16.00. Uroczystości pogrzebowe ks. prał. Tomasza Zięby rozpoczną się w środę 11 bm. o godz. 13. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Brzozowie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
brzozowianka
brzozowianka
6 lat temu

Uczcie się ode mnie bo jestem cichy i pokorny sercem.Odszedł wielki kapłan,pełen serdeczności dla drugiego,któremu usmiech nigdy nie schodził z twarzy. Dziękuję Ci Księże Tomaszu za wszystko dobro, które otrzymałam od Ciebie za lekcje religii, rady i długie rozmowy,wiedziałeś o mnie więcej niż inni.Pan przygotował już Tobie mieszkanie w niebie,a ja będę miała w nim orędownika. Szczere wyrazy współczucia dla rodziny,kiedyś wszyscy się z Nim spotkamy i razem będziemy chwalić Pana.

Parafianka
6 lat temu

Świeć Panie nad Jego dusza,to był naprawde ksiądz z powołania

2
0
Would love your thoughts, please comment.x