czwartek, 29 lutego, 2024
AktualnościKROSNOWydarzenia

Wiersze dla Ukrainy. Spotkanie z poezją i wystawa Przemysława Niepokój-Hepnara

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Klub Literacki oraz Fotoklub RCKP zapraszają do udziału w wydarzeniu Wiersze dla Ukrainy. Spotkanie z poezją ukraińską oraz wystawie fotografii “Ukraina” (autor Przemysław Niepokój-Hepnar).

Wiersze dla Ukrainy; Termin: 6 kwietnia 2022, godz. 17.00
Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, hall (2 piętro), ul. Kolejowa 1, Krosno
Organizator: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Klub Literacki RCKP
Szczegóły: www.rckp.krosno.pl
Wstęp: wolny

WYSTAWA FOTOGRAFII „UKRAINA”. PRZEMYSŁAW NIEPOKÓJ-HEPNAR; Wystawa czynna: od 1 do 30 kwietnia 2022
Wstęp: wolny

Próbujemy w słowie znaleźć przyjemność, wzruszenie czy chwilę zapomnienia. Zapraszamy do udziału w Spotkaniu z poezją ukraińską.

Wiersze dla Ukrainy

Spotkanie z poezją ukraińską

Wiersze dla Ukrainy – utwory poetów Klubu Literackiego RCKP oraz gości

Poezja ukraińska w interpretacji zaproszonych gości:
Julia Doszna – śpiew, interpretacja wierszy
Dominika Syrek – śpiew
Małgorzata Syrek – śpiew
Michał Szmyd – instrumenty klawiszowe
Jarosław Sereda – saksofon
Wystawa fotografii „Ukraina”. Przemysław Niepokój-Hepnar

Wydarzenie objęte honorowym patronatem Związku Literatów Polskich – Oddział w Rzeszowie.

Tłumaczenie:
Ми намагаємося знайти в словах задоволення, емоції та момент забуття. Запрошуємо до участі у зустрічі з українською поезією.

Дедлайн: 6 квітня 2022 р 17.00
Місце проведення: Регіональний центр прикордонних культур, зал (2-й поверх), вул. Kolejowa 1, Кросно

Вірші для України
Зустріч з українською поезією
Вірші для України – твори поетів Літературного клубу РККП та гостей
Українська поезія в інтерпретації запрошених гостей:
Юлія Дозна – спів, інтерпретація віршів
Домініка Сирек – спів
Малгожата Сірек – спів
Міхал Шмид — клавішні
Ярослав Середа – саксофон
Фотовиставка «Україна». Пшемислав Непокой-Гепнар

Почесний патронат Спілки польських письменників – Жешувське відділення

Po czterech latach do Galerii Fotografii Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie wraca wystawa „Ukraina” autorstwa Przemysława Niepokój-Hepnara. Dwadzieścia fotografii prezentujących Ukrainę, jaką teraz chcielibyśmy widzieć to podróż w czasie, do udziału w której serdecznie zapraszamy.

O wystawie
Doświadczony i utalentowany artysta fotograf odbył niemal 10 podróży na Ukrainę w celu zebrania materiału na tę właśnie wystawę. Prezentowane zdjęcia pokazują Ukrainę piękną, dziką, niekiedy zaskakującą i otwartą na drugiego człowieka. Zobaczymy tu m.in. portrety mieszkańców Kijowa, Odessy, Lwowa, Zakarpacia czy Wołynia. Część z widocznych prac była nagradzana na prestiżowych światowych konkursach oraz prezentowana na międzynarodowych salonach fotografii. Wspólnie z autorem serdecznie zapraszamy na podróż do kraju pełnego bogatej historii oraz etnograficznej tradycji, wzbogaconej o kulturę europejską, a także zadziwiającego bogactwem swej natury oraz gościnnością.

Przemysław Niepokój-Hepnar
Członek Kolektywu Fotografów AFTERIMAGE, członek Fotoklubu Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej z tytułem Artysty Fotografa RP. Ambasador marki Fujifilm Polska. Student grafiki komputerowej w mediach w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Za osiągnięcia na niwie artystycznej i naukowej trzykrotnie otrzymał stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W czerwcu 2016 roku został laureatem nagrody Prezydenta Miasta Krosna – za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Jest także laureatem nagrody Zarządu Województwa Podkarpackiego – za szczególne osiągnięcia w twórczości fotograficznej. W 2018 roku został uhonorowany Medalem Za Zasługi dla Fotografii Polskiej (1918-2018) – odznaczeniem przyznawanym przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców – w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Laureat kilkudziesięciu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fotograficznych – m.in. International Photography Awards, Monochrome Awards, ND Awards, International Photographer of the Year, National Geographic Polska, Krajowy Salon Fotografii Artystycznej w Żarach czy Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne w Olsztynie. W fotografii interesuje go człowiek w ujęciu dokumentalnym i reporterskim.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x