piątek, 1 marca, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNOSANOKWydarzenia

W mieszance studenckiej z Żabki groźne pestycydy

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. W dwóch partiach mieszanki studenckiej wykryto rodzynki zanieczyszczone iprodionem, niebezpiecznym dla zdrowia pestycydem.

Zagrożenie:

Na podstawie informacji przekazanych przez Niemcy do Systemu Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) ustalono, że partia rodzynek pochodzących z Chile może stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów ze względu na stwierdzony poziom pozostałości pestycydu – iprodionu. Rodzynki te zostały wykorzystane do produkcji dwóch partii mieszanki studenckiej określonych w tym komunikacie.

Szczegóły dotyczące produktu:

Produkt Dystrybutor Numer partii Termin przydatności do spożycia
MIESZANKA STUDENCKA HAPS 30G Żabka Polska sp. z o.o. 20000891 18.10.2020
20001326 06.12.2020

 

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Żabka Polska sp. z o.o. podjęła działania mające na celu wstrzymania sprzedaży omawianego produktu. W związku tym firma poinformowała konsumentów o konieczności zwrotu lub wyrzucenia wskazanych partii produktu oraz przekazała do placówek handlowych komunikat o konieczności usunięcia ww. towaru z sali sprzedaży, a kolejno jego zwrot do magazynów centralnych. Zwrócone partie zostaną zutylizowane lub odebrane przez dostawcę. Żabka Polska sp. z o.o. skierowała także komunikat do Klientów dostępny na stronie internetowej https://www.zabka.pl/biuro-prasowe/wycofanie-produktu-mieszanka-studencka-haps-30g-z-numerem-partii-20001326

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania ww. partii mieszanki studenckiej z obrotu.

Zalecenia dla konsumentów:

Nie należy spożywać produktu wskazanego w komunikacie.

Źródło: gis.gov.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x