poniedziałek, 22 lipca, 2024
AktualnościRozrywkaSportWydarzenia

Ultramaraton JAGA-KORA. Szlakiem kurierów beskidzkich

W sobotę 25 maja, w Rymanowie Zdroju,  wystartuje III edycja Ultramaratonu Jaga-Kora, biegu górskiego, którego organizatorem jest Kamil Kardach i firma Kardach T.T.E. oraz Klub Biegacza Finisz Rymanów.

W tym roku biegacze zmierzą się na czterech dystansach: 105 km, 70 km, 40 km i 17 km. Trasy ultramaratonu, poprowadzone są w znakomitej części legendarnym szlakiem kurierów beskidzkich Jaga-Kora. Swój udział potwierdziło ponad 430 zawodników (kobiet i mężczyzn). Rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie, szczególnie, że będzie tutaj można spotkać wielu utytułowanych biegaczy z całego kraju, wśród których wystartują też biegacze z klubu Finisz Rymanów. Tych ostatnich, tylko kilku bo pozostali włączają się aktywnie do pracy przy obsłudze tego przedsięwzięcia.

Biuro zawodów oraz meta, zlokalizowane będą pod altanami nad Czarnym Potokiem w Rymanowie Zdroju. Zapraszamy do poznania niezwykłej atmosfery tego wydarzenia, punkt kibica od godz. 12.00 do wieczora. Będzie wspólne grillowanie razem z „Jasiem Wędrowniczkiem” i dużo pozytywnej energii.

Ta sportowa impreza została objęta patronatem przez Burmistrza Gminy Rymanów i realizowana jest przy współpracy z Nadleśnictwem Rymanów, Nadleśnictwem Dukla oraz Gminą Jaśliska. Dzięki licznym sponsorom a w szczególności, firmie  Ledlenser Polska oraz pracy wielu wolontariuszy, będzie możliwa realizacja tego wyjątkowego wydarzenia.

Szczegóły na: https://jaga-kora.com/

https://www.facebook.com/jagakora/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x