czwartek, 22 lutego, 2024
AktualnościWydarzenia

Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Sprawdź wydarzenia w swojej okolicy

ZUS zaprasza na Dzień Osób z Niepełnosprawnością pod hasłem “Żyj aktywnie!”. Wydarzenie jest organizowane w wielu miastach w całej Polsce. W programie (w zależności od miejsca wydarzenia) spotkania z ekspertami ZUS, NFZ, PFRON, Biura Rzecznika Praw Pacjenta, ITS  oraz przedstawicielami lokalnych organizacji i fundacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

U ekspertów z poszczególnych instytucji dowiesz się:

  • ZUS: jak uzyskać rentę i jak ją zwiększyć, jakie inne świadczenia Ci się należą; będziesz mógł także założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych na www.zus.pl, by jak najwięcej spraw z zakresu ubezpieczeń społecznych załatwiać przez internet,
  • PFRON: jak zwiększać swoje szanse na rynku pracy, jak wyjechać na turnus rehabilitacyjny oraz jak ubiegać się o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej, a także o Systemie Obsługi Dofinansowań, programie wyrównywania różnic między regionami,
  • NFZ: o wyjazdach na leczenie uzdrowiskowe, dopłatach do niezbędnego zaopatrzenia (np. sprzętu ortopedycznego czy wyrobów medycznych), jak posługiwać się portalem Terminy Leczenia; będziesz mógł także dowiedzieć się, czym jest Internetowe Konto Pacjenta i jakie ma funkcje, oraz uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Dokładne informacje, co będzie się działo w Twojej okolicy znajdziesz poniżej, w zakładkach poszczególnych oddziałów ZUS.

DOzN

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x