sobota, 22 czerwca, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNORYMANÓWSANOKWydarzenia

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Gdzie dyżury w Brzozowie?

Dzisiaj rusza „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, który potrwa do 28 lutego br. Ideą tego przedsięwzięcia jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

W organizację obchodów, oprócz Ministerstwa Sprawiedliwości i Prokuratury Krajowej, włączają się również asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi i policjanci.

W dniach 22 – 28 lutego zainteresowani będą mogli zgłaszać się po pomoc do Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. W Komendzie Powiatowej Policji w Brzozowie można uzyskać pomoc prawną od policjantów. W wymienionym terminie funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego będą pełnić dyżury. Wszelkie informacje będzie można także uzyskać pod nr telefonu (13) 43 08 310.

Wszystkim, którzy się zgłoszą udzielane będą porady w zakresie m.in.: praw przysługujących osobom doświadczającym przemocy domowej oraz możliwości uzyskania różnych form specjalistycznej pomocy, zgodnie z obowiązującym prawem.

Wsparcie będzie również oferowane przez sieć ośrodków pomocy pokrzywdzonym, finansowaną ze środków Funduszu Sprawiedliwości, który podlega Ministrowi Sprawiedliwości. Zamieszczamy listę takich ośrodków oraz punktów lokalnych wraz z mapą ich lokalizacji.

Lista punktów lokalnych i ośrodków udzielających pomocy pokrzywdzonym

Zapraszamy do skorzystania z oferowanej pomocy.

Źródło: MS, KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x