sobota, 22 czerwca, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNORYMANÓWSANOKWydarzenia

Niespokojna niedziela bieszczadzkich ratowników GOPR

Miniona niedziela (21.02) nie należała do spokojnych. Bieszczadzcy goprowcy cztery razy wyjeżdżali do akcji ratunkowych.

Ratownicy ze Stacji Centralnej w Sanoku zostali wezwani do nagłego zatrzymania krążenia u mężczyzny, który przebywał w okolicy lodospadów w Rudawce Rymanowskiej. Zadysponowano tu również załogę Ratownika10 z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wraz z ratownikiem pokładowym. Niestety pomimo wysiłku wielu osób, mężczyźnie nie udało się przywrócić życia. Nam pozostał smutny obowiązek transportu zwłok.

Drugi lot załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wraz z ratownikiem pokładowym GOPR odbył się na stację narciarską Chyrowa Ski do kobiety, która w wyniku upadku doznała urazu kręgosłupa.

Z kolei ratownicy ze Stacji Ratunkowej w Cisnej ewakuowali skiturowca spod szczytu Hon w rejonie Cisnej ze złamanym podudziem.

I na koniec dnia ratownicy ze Stacji Ratunkowej w Ustrzykach Górnych pomogli dwóm osobom na Bukowym Berdzie, którzy pomimo tego, iż byli bardzo dobrze przygotowani (zapasowe ubrania, jedzenie, śpiwory) to w pewnym momencie utknęli w śniegu po tym jak jednemu z nich rozwaliła się rakieta śnieżna. Dostarczyliśmy zapasowe rakiety a następnie sprowadziliśmy do skuterów i dalej do Mucznego.

Źródło: fb/GOPR Bieszczady

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x