piątek, 23 lutego, 2024
AktualnościKROSNOWydarzenia

Szkołę zaczną od sztuki. BWA Krosno ma niecodzienną propozycję dla dzieci i uczniów

Powrót do szkoły po niepewnościach poprzedniego roku może być dla dzieci trudny. Dlatego BWA zaprasza uczniów i nauczycieli do siebie, żeby w towarzystwie dzieł sztuki kreatywnie rozpoczęli nowy rok szkolny. We wrześniu ruszy też w galerii seria warsztatów dla dzieci i młodzieży, które pomogą rozwinąć talenty nawet u najmłodszych artystów. Zapisy do 10 września.

Pierwsze warsztaty dla grup szkolnych odbędą się już 2 i 3 września, gdy BWA Krosno na lekcjach galeryjnych odwiedzą uczniowie z Zespołu Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego oraz Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego.

Zaczynamy od szkół artystycznych, bo w ten sposób chcemy dać sygnał wszystkim, że sztuka może pomagać w nauce. Tym bardziej, gdy uczniowie, rodzice i nauczyciele przeżywają tak wiele stresu w związku z pandemią. Dlatego chętnie wesprzemy rodziców i szkoły w edukacji artystycznej dzieciaków i młodzieżymówi Ewelina Jurasz, dyrektorka BWA Krosno.

Jak informuje Jurasz, chęć przyprowadzenia swoich grup mogą też zgłaszać nauczyciele z innych szkół:

Doceniamy starania nauczycieli i dyrektorów, by sztuki w szkole było jak najwięcej, ale też myślę, że wizyta i warsztat w galerii może być ciekawym przerywnikiem w codziennych zajęciach i okazją na integrację klasy. Sztuka potrafi być zarówno zwariowana jak i poważna – zupełnie jak uczniowie – mówi Jurasz.

Dzieci i młodzież mogą też korzystać z warsztatów cyklicznych w galerii, na które właśnie ruszyły zapisy. Animacja poklatkowa, komiksy i storyboardy, a nawet animacja komputerowa to treść zajęć dla dzieci od 10 roku życia. W galerii prowadzone są też autorskie warsztaty dla maluchów (już od 3 roku życia) i dla dzieci z pierwszych klas podstawówki.

Na warsztaty można się zapisywać do 10 września przez formularz na stronie internetowej. Liczba miejsc ograniczona.

A co dla fanów streetartu? W Krośnie trwa projekt „ObudźMY Miasto!” organizowany przez BWA oraz Młodzieżową Radę Miasta Krosna, we współpracy z Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza i Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. 3 września odbędą się w jego ramach warsztaty z graficiarzami „MuraLOVE Krosno”. Część praktyczna jest przewidziana. Szczegóły można znaleźć na portalu Facebook.

Myślę, że w wszyscy w Krośnie chcemy, żeby dzieciaki mogły wyrazić swoją kreatywność – kończy Jurasz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x