czwartek, 30 maja, 2024
Aktualności

Sprawcy napadu na starszego mężczyznę zatrzymani

Brzozowscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców, którzy napadli na 77-letniego mężczyznę i ukradli mu portfel. Wiedzieli, że ma przy sobie gotówkę, bo wcześniej go obserwowali. Podejrzani usłyszeli zarzuty rozboju. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę około godz. 17, na terenie jednej z miejscowości gminy Brzozów doszło do rozboju na 77-letnim mężczyźnie. Gdy wracał do domu, został zaatakowany. Napastnicy uderzyli go od tyłu, a następnie przewrócili na drogę. Leżącego już mężczyznę jeden ze sprawców kopnął i przeszukał mu kieszenie. Gdy znalazł portfel, w pośpiechu wspólnie z kolegą oddalił się z miejsca przestępstwa. Napadnięty mężczyzna stracił wszystkie pieniądze, które miał przy sobie – w kwocie 900 zł oraz dokumenty znajdujące się w portfelu.

Gdy policjanci uzyskali informację o tym zdarzeniu, natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili i zatrzymali osoby odpowiedzialne za to przestępstwo. To dwaj mężczyźni w wieku 22 i 37 lat. Jak ustalili policjanci, napastnicy doskonale wiedzieli, że starszy człowiek posiada przy sobie większą kwotę pieniędzy, bo wcześniej go obserwowali. Skradziony portfel z dokumentami porzucili, a pieniędzmi się podzielili.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Rozbój na 77-latku, to nie jedyne przestępstwo, którego się dopuścili. Wczoraj decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

303-199181

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
baba jaga
baba jaga
4 lat temu

Górecki Gang Olsena czyli Buła i Spóła.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x