wtorek, 23 kwietnia, 2024
AktualnościRozrywkaSportWydarzenia

Spartan Rymanów na Mistrzostwach Europy w Armwrestlingu

W dniach 16-20 maj 2017 w katowickim Spodku, odbyły się 27 Mistrzostwa Europy w Armwrestlingu czyli siłowaniu na ręce. Jak co roku Spartan Rymanów godnie reprezentował nasz kraj.

 Ponad 800 zawodniczek i zawodników z 32 państw wystartowało na EUROARM Katowice 2017, czyli XXVII Mistrzostwach Europy Juniorów, Seniorów, Masters oraz XX Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych w Armwrestlingu (siłowanie na ręce), które odbyły się w dniach 16-20 maj 2017 roku w Katowickim  „SPODKU”.

W tym roku Kadrę Polski zasiliło 3 zawodników z rymanowskiego klubu:

Grzegorz Nowotarski kat 80 kg senior

Damian Biega kat 65 kg – junior

Adrian Biega kat 75 kg – junior

Krótka rozmowa z zawodnikami:

Adrian Biega Motywacji nie brakowało, wiele wysiłku włożyłem w przygotowania i mimo, że był to mój debiut w tej kategorii i ogólnie na arenie międzynarodowej, to moim celem było miejsce w pierwszej dziesiątce, a gdzieś głęboko wierzyłem w piątkę. Niestety trzeba zjeść jeszcze sporo chleba żeby wbić się do czołówki, ale nie poddaje się i walczę dalej, bo w drodze na szczyt nie ma miejsca na odpoczynek. Zawodnicy byli bardzo mocni, a przede wszystkim szybsi, nie potrafiłem ich zatrzymać i w efekcie uplasowałem się na 10-tym miejscu, co mnie nie zadowala do końca. Cała organizacja Mistrzostw stała na bardzo wysokim poziomie i musiało się to podobać ! Super widowisko, niesamowite emocje, aż gęsiej skórki można było dostać. Nie spoczywam, nie załamuje się i szykuje formę na Puchar Polski.

Damian BiegaW tak wielkiej imprezie jakimi są Mistrzostwa Europy był to mój pierwszy debiut i sprawdzenie swoich sił z ogromnym zaangażowaniem i ciężkimi treningami. Przygotowywałem się do tych zawodów  ale mimo to musiałem uznać wyższość przeciwników zajmując 6 miejsce, z wyniku nie jestem w pełni zadowolony ale nie załamuje to mojej determinacji wręcz motywuje do jeszcze większych działań i pokaże na co mnie stać w kolejnych zawodach

 Grzegorz Nowotarski – Trener Spartan Rymanów i Zawodnik – W tym roku mogę śmiało powiedzieć że przygotowany byłem na 100%, chyba pierwszy raz 😛 Mimo 10 miejsca, jestem mega zadowolony. W finale było 25 zawodników z 13 Państw, pierwszą walkę miałem z Danielem Andronache z Rumunii ( 6 miejsce ), którą wygrałem po długiej walce w paskach, druga walka to już inna bajka, Arman Piroyan z Armenii ( 8 miejsce ) wciągnął Mnie jak dziecko heh, kolejna walka to Białorusin Dzimitry Khmialiou ( 17 miejsce ), mimo dużych rozmiarów przeciwnika i rozerwania, w paskach walkę wygrałem dość szybko, kolejna walka to znowu Rumunia, Viorel Dorbin ( 4 miejsce ). Walkę rozpoczęliśmy w paska po obopólnej zgodzie, szybki start Viorela i znowu muszę się bronić. Niestety po wyczerpującej walce w pozycji z rozgiętym nadgarstkiem nie byłem w stanie utrzymać przeciwnika i tym samym przegrywając zakończyłem swoją przygodę na Mistrzostwach Europy na 10 miejscu. Jako zawodnik jestem zadowolony z wyniku, w chwili obecnej regeneracja i przygotowania na Mistrzostwa Świata, gdzie na pewną będę atakował pozycje znacznie wyższe J Jako trener czeka Mnie jeszcze dużo analiz samego siebie jaki i moich zawodników oraz korygowanie błędów które notorycznie są popełniane przez nas wszystkich.

Relacje, zdjęcia oraz filmy można pooglądać na portalach społecznościowych:

Facebook: Grzegorz Nowotarski oraz Spartan Rymanów.

Ostateczne miejsca zawodników Spartana Rymanów na Mistrzostwach Europy ( EuroArm ) 2017

Adrian Biega – 10 miejsce ( junior21 )

Damian Biega – 6 miejsce ( junior21 )

Grzegorz Nowotarski – 10 miejsce ( senior )

 

Tekst: Grzegorz Nowotarski

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x