wtorek, 27 lutego, 2024
AktualnościKROSNOWydarzenia

Samochodem i rowerem na podwójnym gazie

Niegroźnych obrażeń doznał rowerzysta, który stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się na ul. Suchodolskiej w Krośnie. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy miał również kierujący audi, u którego policyjny alkomat wskazał ponad 2 promile.

W sobotę około godz. 17, dyżurny krośnieńskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzysty na ul. Suchodolskiej w Krośnie. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 66-letni kierujący jednośladem, stracił nad nim panowanie i upadł na jezdnię. Mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Kolejny kierujący „na podwójnym gazie” został zatrzymany w niedzielę około godz. 23.30, na ul. Decowskiego w Krośnie. Za kierownicą osobowego audi siedział 48-letni mężczyzna. W samochodzie poza kierowcą znajdował się jego 55-letni znajomy. Obydwaj mężczyźni byli kompletnie pijani. W organizmie kierującego policyjny alkomat wskazał ponad 2 promile, a u pasażera prawie 1,5 promila. Kierujący stracił swoje prawo jazdy.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, stanowi potencjalne zagrożenie. Apelujemy: piłeś alkohol – nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkami takiego zachowania – reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.

Źródło: KMP Krosno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x