środa, 29 maja, 2024
Aktualności

Ponad 14,5 mln zł wypłacił ZUS przedsiębiorcom na Podkarpaciu

Ponad 7 tys. przedsiębiorców na Podkarpaciu otrzymało już przelew w ramach pomocy o świadczenie postojowe na łączną kwotę ponad 14,5 mln zł. Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Jaśle świadczenie wypłacił dla 2351 przedsiębiorców na łączną kwotę 4 798 820 zł a w Rzeszowie – 4797 – w kwocie 9 714 900 zł.

Na początku kwietnia w życie weszły przepisy tzw. tarczy antykryzysowej. Przewidują one, że przedsiębiorcy mogą złożyć wniosek o zwolnienie ze składek, odroczenie terminu ich zapłaty, rozłożenie zaległości na raty oraz o świadczenie postojowe.

Wypłaty postojowego są realizowane na bieżąco. Dokładamy wszelkich starań, aby wnioski o tarczę antykryzysową były realizowane jak najszybciej. Zdajemy sobie sprawę, że wielu przedsiębiorców czeka na taką pomoc. Zachęcamy, aby składać wnioski o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej drogą elektroniczną (za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS). To zmniejsza ryzyko popełnienia błędu i tym samym przyspiesza realizację sprawy oraz wypłatę świadczenia.

Wszelkie informacje na temat tego, kto może skorzystać z ulg, gdzie składać wnioski i jak je wypełnić, można znaleźć na stronie internetowej ZUS.

W całym kraju ZUS wypłacił już świadczenia postojowe na kwotę ponad 339 mln złotych. Przelewy dotarły do 169 tys. osób. Dalsze wypłaty pieniędzy z tarczy antykryzysowej będą realizowane
w kolejnych dniach i tygodniach.

Warto, przypomnieć, że ZUS wypłaca także świadczenie postojowe dla osób zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych. Dotychczas w naszym województwie wypłacono je 140 osobom
w łącznej kwocie 291 200 zł.

Wojciech Dyląg
regionalny rzecznik prasowy ZUS
w woj. podkarpackim

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x