wtorek, 23 lipca, 2024
AktualnościRozrywkaWydarzenia

PRZYSIETCZANIE z kolędą w Tyrawie Wołoskiej

Dnia 17 stycznia 2015 r. w Tyrawie Wołoskiej odbyło się niezwykłe spotkanie bożonarodzeniowe. Głównym inicjatorem i organizatorem był Wójt tamtejszej gminy Jan Chowaniec. Na jego zaproszenie już po raz trzeci do Tyrawy Wołoskiej przybył zespół ludowy „Przysietczanie” a także młodzieżowy kwartet instrumentalny z Przysietnicy oraz grupa teatralna z Domu Pomocy Społecznej w Moczarach. Spotkanie rozpoczęło się od mszy św. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Mikołaja.
Sala widowiskowa GOK zgromadziła liczną grupę mieszkańców na czele z wójtem Janem Chowańcem, skarbnik Barbarą Biskup-Nitką oraz duszpasterzami ks. proboszczem Jackiem Chochołkiem i wikariuszem ks. Łukaszem Buczkiem, który pochodzi z Brzozowa. Obecny był także współorganizator spotkania, radny gminy Brzozów Andrzej Rzepka.
Jako pierwsi wystąpili aktorzy grupy teatralnej Domu Pomocy Społecznej w Moczarach, którzy przygotowali i przedstawili jasełka, zakończone wspólnym śpiewem kolęd.
Gimnazjaliści z Przysietnicy specjalnie na koncert założyli kwartet w składzie: Martyna Płowy – skrzypce, Emilia Bober – flet, Weronika Szczepek – flet, Sebastian Szczepek – gitara i zaprezentowali kilka kolęd w wersji instrumentalnej, wprowadzając świąteczną atmosferę. Zagrali m.in. takie pieśni jak: “Cicha noc”, “Gdy śliczna Panna”, “Lujajże Jezuniu” i zostali bardzo ciepło przyjęci przez zgromadzoną publiczność.

Kapela Ludowa “Przysietczanie” jest dobrze znana w Tyrawie Wołoskiej, ponieważ koncertowała tam już kilkakrotnie i posiada wśród mieszkańców stałych wielbicieli. Przy okazji występu publiczność została krótko zapoznana z historią zespołu oraz jego osiągnięciami. Muzycy przedstawili kilka kolęd i pastorałek m.in.: “Mędrcy świata”, “A wczora z wieczora”, “Hej w dzień narodzenia”. Kapela zagrała w składzie: Elżbieta Mazur – śpiew, Tadeusz Pytlak – skrzyce, Kazimierz Byczyński – saksofon, Zenon Chorążak – akordeon, Krzysztof Szczepek – kontrabas, Piotr Buczek – saksofon, Sebastian Szczepek – trąbka.
Na zakończenie koncertu zaprezentował się miejscowy zespół wokalno-muzyczny „Tyrawianie” , który przy dźwiękach akordeonu przedstawił swoje wersje kolęd, zapraszając wszystkich do wspólnego śpiewu. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i przyjacielskiej atmosferze.
Piotr Buczek

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x