wtorek, 27 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

„Profilaktyka w pandemii – wsparcie i ochrona dzieci i młodzieży”

Brzozowscy policjanci zostali partnerami projektu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jasienicy Rosielnej pn. „Profilaktyka w pandemii – wsparcie i ochrona dzieci i młodzieży”. Funkcjonariusze bardzo chętnie skorzystali z zaproszenia i wzięli w nim aktywny udział. W ramach prowadzonych działań, w części teoretyczno-praktycznej mundurowi przeprowadzili pogadanki profilaktyczne i zaprezentowali działanie alkogogli i narkogogli.

„Profilaktyka w pandemii – wsparcie i ochrona dzieci i młodzieży” – to nazwa projektu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jasienicy Rosielnej we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy  i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Jasienicy Rosielnej. Patronat honorowy nad projektem objęła Wójt Gminy Jasienica Rosielna Urszula Brzuszek.

„Bezpieczeństwo na drodze – mądra ochrona. Bieg po zdrowie” – pod taką nazwą zostały przeprowadzone działania profilaktyczno-teoretyczne. Były one skierowane do uczniów klas VIII ze szkół z terenu Gminy Jasienica Rosielna tj. w Bliznem, Orzechówce, Jasienicy Rosielnej i Woli Jasienickiej. Brzozowscy policjanci zostali zaproszeni do współpracy przy realizacji projektu, w którym chętnie wzięli udział.

W miniony poniedziałek i wtorek została przeprowadzona I część działań teoretyczno-praktyczna pod nazwą „Bezpieczeństwo na drodze – mądra ochrona. Bieg po zdrowie”. Funkcjonariusze w ramach części teoretycznej przeprowadzili profilaktyczne pogadanki z młodzieżą. Mundurowi mówili o uzależnieniach i bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Uświadamiali młodzież o czyhających na nich zagrożeniach i niebezpiecznych sytuacjach, oraz jak zachować się, by ich nie powodować. W części praktycznej policjanci zaprezentowali alkogogle i narkogogle tj. okulary imitujące stan odurzenia alkoholem i narkotykami. Każdy ósmoklasista mógł je założyć i pokonać w nich specjalnie do tego przeznaczony tor przeszkód. Dzięki nim każdy przekonał się, jak widzi i postrzega świat osoba pod wpływem alkoholu czy narkotyków.

Na zakończenie każdego spotkania wszyscy otrzymali opaskę na rękę z hasłem przewodnim prowadzonej akcji i ukrytym pendrivem. Uwieńczeniem działań było wykonanie pamiątkowego zdjęcia z przedmiotowymi gadżetami.

Dzięki tym działaniom osoby biorące w nich udział dowiedziały się, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać na drodze i na co zwracać uwagę, by ich unikać oraz nie powodować. Uczniowie zostali również uświadomieni o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą używki, oraz gdzie szukać pomocy i wsparcia.

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x