piątek, 1 marca, 2024
AktualnościKROSNOWydarzenia

Darmowe szkolenie z doświadczonym menadżerem dla animatorów i pracowników kultury

W dniach 14 i 15 października na zaproszenie BWA do Krosna przyjeżdża Paweł Kamiński, doświadczony menedżer i animator kultury, który poprowadzi szkolenie dla osób pracujących w kulturze. Zgłaszać mogą się dyrektorzy i pracownicy z powiatu krośnieńskiego, a także osoby, które nie pracują w instytucjach kultury w Krośnie.

Darmowe warsztaty “Docenić kulturę. Skuteczne rzecznictwo instytucji kultury”

Termin: 14 i 15 października 2021 roku

Miejsce: BWA Krosno, ul. Wojciecha Roberta Portiusa 4

Formularz zgłoszeniowy:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeRaI8WeoR-fwc_6fcDaIuNR0TmWNFrWGozFhU0d3oX9bBzQw/viewform

Kamiński jest autorem książki “Samorządowa instytucja kultury. Instrukcja obsługi”. Ma za sobą udział w wielu ważnych projektach, w których przekazywał swoją ekspercką wiedzę. Aktualnie kieruje Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej koło Wrocławia.

Animatorów i pracowników kultury będzie szkolił z rzecznictwa, pokazując jak mogą sprawić, by ich otoczenie doceniło działania kulturalne. Zapisywać można się poprzez formularz na stronie internetowej BWA. Udział jest darmowy, a zgłaszać mogą się zarówno osoby mieszkające w Krośnie jak i w innych miejscowościach regionu.

– Jeśli umożliwiamy pracownikom kultury szkolenia, to zyskują na tym wszyscy odbiorcy ich wydarzeń. Bez kultury miasta i miejscowości byłyby jednakowe. Często to właśnie oferta instytucji i animatorów kultury wspiera turystykę i sprawia, że mówimy: w mieście dużo się dzieje. Dlatego zapraszamy do Krosna ekspertów, którzy pomagają nam lepiej służyć mieszkańcom miasta i regionu – mówi Ewelina Jurasz, dyrektorka BWA Krosno.

​​Od sierpnia do grudnia 2021 roku krośnieńskie kadry kultury mogą wspólnie podnosić swoje kompetencje, dzięki projektowi “ZOOM. Na kulturę”, dofinansowanemu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Warsztaty prowadzone będą metodami angażującymi uczestników i uczestniczki do interakcji i wspólnej pracy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x