wtorek, 27 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Podpisano umowę na budowę kanalizacji w Golcowej

W dniu 21.03.2022 r. została podpisana umowa na realizację zadania: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Golcowa – I etap”. Została ona zawarta w wyniku postępowania zakupowego jakie zostało przeprowadzone. Wykonawcą zadania zostało: Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o., z Rzeszowa.

Umowę podpisywali: ze strony Gminy Domaradz Pan Jana Kędra – Wójt Gminy, przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy – Pani Elżbiety Barud; ze strony Wykonawcy: Pan Dariusz Kosiorowski – Prezes Zarządu.

Wartość umowy wynosi: 13 900 008,60 zł.

Zadanie polega na zaprojektowaniu i wykonaniu robót budowlanych polegających na: „Budowie sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Golcowa – I etap”.

Inwestycja ta realizowana będzie w 2 częściach w następującym zakresie:

Część I projektowa obejmuje opracowanie niezbędnej do realizacji I etapu przedsięwzięcia dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych umożliwiających realizację prac, zgodnie z przepisami ustawy prawa budowlanego, w tym wszelkich innych niezbędnych decyzji, opinii i uzgodnień niezbędnych do prawidłowej realizacji inwestycji;
Część II wykonawcza obejmuje wykonanie robót budowlano – instalacyjnych w oparciu o opracowaną dokumentację projektową zakończone opracowaniem dokumentacji powykonawczej.
Zakres II części wykonawczej obejmował będzie:

budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej z rur PCV/PE – rurociągi główne o długości ok. 12 347 mb.
budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej z rur PCV/PE – rurociągi boczne i przyłącza domowe o długości ok. 11 503 mb.
budowę sieci kanalizacji sanitarnej tłocznej z rur PE100 RC PN10 o długości ok. 218 mb.
dostawę i montaż 3 kpl. sieciowych przepompowni ścieków P1, P2, P3
włączenie do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej fi 315 w miejscowości Domaradz.

Zadanie dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 7 505 000,00 zł.

Autor: Katarzyna Wójcik

Źródło: domaradz.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x