sobota, 22 czerwca, 2024
AktualnościWydarzenia

Ostatni weekend wakacji

Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. W tym okresie należy się liczyć ze wzmożonym ruchem na drogach. Związane to będzie z powrotami z letniego wypoczynku. Mając na względzie zapewnienie bezpieczeństwa i płynności w ruchu drogowym, policjanci będą prowadzić wzmożone działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Ostatni weekend wakacji 2018”.

Od piątku, 31 sierpnia br., na drogach powiatu brzozowskiego będzie więcej policjantów. Funkcjonariusze będą czuwać nad przestrzeganiem przepisów przez kierujących pojazdami, będą kontrolować trzeźwość kierowców, stan techniczny samochodów oraz to czy dzieci podróżują zgodnie z przepisami. W razie potrzeby będą upłynniać ruch. Do działań zostaną wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, oraz ręczne mierniki prędkości.

Policjanci będą restrykcyjnie reagować na wykroczenia popełnianie przez kierujących, a zwłaszcza te, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych. Na pobłażliwość nie będą mogli liczyć również kierowcy, którzy podejmą się nieprawidłowego wyprzedania poruszającej się wolniej kolumny pojazdów.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących policjanci apelują o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze dołożą wszelkich starań, by każdy bezpiecznie dotarł do celu swojej podróży. Jednak zawsze pamiętajmy o tym, że najwięcej zależy przede wszystkim od nas samych.


week1Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x