czwartek, 30 maja, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Nowy nabytek OSP Górki

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Górkach wzbogaciła się o nowy wóz strażacki. W sobotę późnym wieczorem (29.08) do jednostki dotarł długo wyczekiwany lekki samochód ratowniczo-gaśniczy IVECO DAILY 70 C 18. Pojazd został zabudowany przez firmę ŁADZINSKI-PRODUKCJA SPECJALISTYCZNYCH POJAZDÓW w Jeleniej Górze.

Samochód wyposażony jest m.in. w napęd 4 x 2 z blokadą mechanizmu różnicowego, zespoloną 6-osobową kabinę w układzie 1+1+4, konstrukcję zabudowy ze skręcanych profili aluminiowych ALUFIRE II, oświetlenie w technologii LED, żaluzje aluminiowe z zamknięciem rurowym, układ schowków 5 (2+2+1), zbiornik na wodę o pojemności 1000 litrów, motopompa Tohatsu VE 1500 typ M 16/8 – rozruch elektryczny i ręczny, szybkie natarcie, zwijanie ręczne/elektryczne, maszt oświetleniowy z najaśnicami LED, wolno opadający mechanizm dachowy do transportu drabiny, system mocowań na sprzęt wraz z tacami wysuwanymi, zestaw higieniczny, klimatyzacja kabiny, wyciągarka elektryczna, belka sygnalizacyjna.

Pojazd został sfinansowany ze środków MSWiA – 53 tys zł, WFOŚiGW w Rzeszowie – 10 tys. zł, NFOŚiGW – 187 tys. zł, Starostwo Powiatowe w Brzozowie – 100 tys. zł, Urząd Miejski w Brzozowie – 50 tys. zł.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej pragnie podziękować za trud i pomoc w pozyskaniu samochodu ratowniczo- gaśniczego dla naszej jednostki: Piotrowi Babinetz- Posłowi na Sejm IX kadencji, st. bryg. Mariuszowi Bieńczak – Komendantowi Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, nadbryg. Andrzejowi Babcowi – Podkarpackiemu Komendantowi Wojewódzkim PSP, st. bryg. w stanie spoczynku Markowi Ziobro – byłemu Komendantowi PSP w Brzozowie, st. bryg. Krzysztofowi Folcie- Komendantowi PSP w Brzozowie, Zdzisławowi Szmyd- Staroście Powiatu Brzozowskiego, Szymonowi Stapińskiemu – Burmistrzowi Brzozowa, kpt. Wojciechowi Sobolak, Krzysztofowi Bednarczykowi – Radnemu Rady Miejskiej w Brzozowie Grzegorzowi Florek – Radnemu Rady Powiatu Brzozowskiego.

Słowa uznania należą się dla druhów z miejscowej jednostki – Rafałowi Graboniowi, Jackowi Fiedyniowi, Pawłowi Florkowi, za poświęcony czas podczas załatwiania wszystkich formalności związanych z pozyskaniem nowego pojazdu. Również słowa pochwały należą się druhom – Andrzejowi Supersonowi, Pawłowi Graboniowi, Łukaszowi Klimkowskiemu, Rafałowi Graboniowi, Pawłowi Florkowi, za udział w szkoleniu z obsługi nowego samochodu, jak również w szybkim i bezpiecznym dostarczeniu pojazdu z Jeleniej Góry do Górek

Także składamy podziękowania firmie ŁADZINSKI-PRODUKCJA SPECJALISTYCZNYCH POJAZDÓW w Jeleniej Górze, za zaangażowanie, pomoc oraz owocną współpracę – “ponieważ byliśmy trudnym i wymagającym klientem” poprzez profesjonalną realizację dostawy nowego samochodu pożarniczego.

Dziękujemy OSP Humniska i Wola Górecka za asystę podczas uroczystego wjazdu nowego pojazdu do naszej miejscowości. Dziękujemy również paniom Jolancie Jonarskiej, Brygidzie Dobek, Celinie Florek za przygotowanie pysznego poczęstunku dla gości.

Ponadto składamy podziękowania, za tak liczne przybycie mieszkańców oraz zaproszonych gości na powitanie nowego samochodu pomimo późnej wieczorowej pory.

Cieszymy się, że udało się połączyć siły i pozyskać ten pojazd, który wraz z jego wyposażeniem z pewnością przyczyni się do podwyższenia gotowości operacyjnej jednostki, jak również poprawi warunki pracy strażaków i skuteczność w działaniu.

Źródło: fb/OSP Górki

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x