środa, 29 maja, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNORYMANÓWSANOKWydarzenia

Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu

Policjanci podejmują wzmożone działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. W nocy temperatura spada sporo poniżej zera. To wyjątkowo trudny czas dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Są one szczególnie narażone na wychłodzenie. Zagrożenie to dotyczy też osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu.

Jak co roku lescy policjanci podejmują działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu wychłodzenia organizmu. W warunkach panującej pandemii koronawirusa, sytuacja osób bezdomnych, samotnych, a także osób uzależnionych od alkoholu, jest jeszcze trudniejsza. Zwracamy się z apelem o reagowanie i informowanie służb o każdym przypadku, gdy zobaczymy osobę leżącą na chodniku czy ławce.

Nie pozostawajmy obojętni na losy tych wszystkich, którym może grozić zamarznięcie. Zwrócimy uwagę na osoby samotne, starsze i chore, będących w trudnej sytuacji życiowej. Osoby takie z powodu choroby, ale także braku środków materialnych mogą odczuwać skutki spadku temperatur. Okazujmy sobie nawzajem życzliwość i nie bądźmy obojętni. By uratować komuś życie, czasami wystarczy jeden telefon pod nr alarmowy 112 lub 987.

987 to bezpłatna całodobowa infolinia działająca przy Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Pod tym numerem można uzyskać informacje m.in. na temat placówek przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej. Wykaz placówek udzielających wsparcia osobom potrzebującym pomocy na terenie Podkarpacia znajduje się na stronach internetowych Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

Źródło: KPP Lesko

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x