niedziela, 14 kwietnia, 2024
AktualnościWydarzenia

Masz szansę zdobyć upragnione wykształcenie

„Agrafka Agory” – Lokalny Konkurs Stypendialny jako partnerski program Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacji Agory realizowany jest w roku akademickim 2016/2017 przez Fundację Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak. To już III edycja Konkursu w naszej Fundacji.
Głównymi celami „Agrafki Agory” są: pomoc osobom młodym, zdolnym, pochodzącym z rodzin ubogich w podjęciu i kontynuowaniu nauki na studiach wyższych, rozwój zainteresowań i talentów, a także wzrost zaangażowania społecznego wśród studentów. Konkurs stypendialny służy także rozwojowi idei stypendiów w Polsce.
O uzyskanie pomocy mogą ubiegać się studenci rozpoczynający naukę na I roku studiów dziennych, jak i studenci, którzy kontynuują naukę na dziennych studiach wyższych, spełniający następujące warunki:
 posiadają miejsce zameldowania na terenie powiatu brzozowskiego,
 mają trudną sytuację materialną w rodzinie,
 wykazują wzorową postawę społeczną i byli zaangażowani w działalność pozalekcyjną (udział w olimpiadach, konkursach, działalność artystyczna, sportowa, na rzecz szkoły, wolontariat, uczestnictwo w zespołach tanecznych, teatralnych, akcjach charytatywnych)
 złożyli wniosek wraz z załącznikami w wyznaczonym terminie.

Kompletną dokumentację należy składać w siedzibie Fundacji przy ul. Kościuszki 23 w Brzozowie do 10 września 2016 roku. Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać na stronie www.fpd.org.pl, w siedzibie Fundacji lub pod nr tel 13 43 440 20 w.30, kom. 886 121 202.

W poprzednich edycjach z pomocy skorzystało dziewięcioro studentów z uczelni wyższych w Rzeszowie, Krakowie i Lublinie.

Beata, studentka I roku filologii polskiej w Rzeszowie: Stypendium wykorzystałam na opłatę za wynajem mieszkania. Dzięki temu zaoszczędziłam wiele czasu, który musiałabym poświęcić na dojazdy. Pozwoliło mi to rozwijać swoje pasje, a także zaangażować się w wolontariat.

Krystian, student II roku kierunku finanse i rachunkowość w Rzeszowie: Stypendium otrzymywane z Fundacji bardzo ułatwiło mi start na studiach. Dzięki funduszom mogłem sam opłacać mieszkanie. Resztę pieniędzy przeznaczałem na wyżywienie oraz niezbędne pomoce naukowe.

Cieszymy, że możemy wspierać tak ambitną i zdolną młodzież z naszego powiatu. Jesteśmy dumni z ich osiągnięć. Doceniamy ich ciężką pracę i bardzo dziękujemy za zaangażowanie w działania naszej Fundacji. – mówi Wiceprezes Fundacji, Bożena Bieńczak. Dzięki Partnerom konkursu udało nam się uruchomić dwie edycje konkursu w roku akademickim 2013/2014 i 2014/2015. Dziękujemy wszystkim partnerom, szkołom, parafiom za włączenie się w promocję i realizację Konkursu. Liczymy, że w tym roku do Konkursu włączą się dotychczasowi i nowi partnerzy, abyśmy mogli wspólnie dać szansę na rozpoczęcie lub kontynuowanie nauki na studiach zdolnej i jednocześnie ubogiej młodzieży – zachęca.

Partnerzy Konkursu: Wicket Software, Apteka Prywatna B. Sawka, Gran-Pik Liwocz, Sieć Handlowa Alta, BM Global, Zielona Oaza, Motores Rzeszów, Brzozowska Gazeta Powiatowa.

Agrafka Agory

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x