czwartek, 18 kwietnia, 2024
AktualnościReklamaWydarzenia

Klienci zdecydują, TESCO pomoże

Ruszyła właśnie I edycja programu „Decydujesz, pomagamy”, w którym Tesco wesprze finansowo lokalne społeczności i organizacje  pozarządowe. Program swoim zasięgiem obejmie całą Polskę – podzieloną na 160 obszarów. W każdym z nich przyznany zostanie grant w wysokości 5 000 zł, a o wyborze zwycięzcy zdecydują sami klienci sieci. W województwie podkarpackim łączna pula grantów to aż 40 tys. zł. Nasz obszar obejmuje 3 sklepy, w Brzozowie, Strzyżowie i Jedliczu. Przypadnie na nie 1 grant w wys. 5 tys. zł.

Dzielnice przyjazne rodzinom, integracyjne place zabaw, kluby naukowe dla dzieci, warsztaty o zdrowym odżywianiu czy zajęcia edukacyjne. To tylko kilka propozycji, które można podarować swojej miejscowości. Program „Decydujesz, pomagamy” ma na celu udzielenie wsparcia lokalnym organizacjom i społecznikom, którzy chcą zmienić na lepsze swoje najbliższe otoczenie. Każdy ma szansę zdobyć dofinansowanie na realizację pomysłów, których do tej pory nie miał szansy wprowadzić w życie, dlatego zgłaszać się mogą zarówno organizacje pozarządowe, jak i grupy nieformalne. Ze zgłoszonych propozycji organizatorzy wybiorą po 3 w każdym obszarze. O tym, która organizacja otrzyma grant, zadecydują mieszkańcy w otwartych głosowaniach, które odbędą się w maju w sklepach sieci Tesco.

tesco_d

Klienci są w centrum naszych wszystkich działań. Udowadniamy to także w nowym programie „Decydujesz, pomagamy”, gdzie decyzja o tym, które inicjatywy społeczne otrzymają wsparcie, należy właśnie do klientów Tesco, najważniejszych partnerów tego programu  – mówi Dawid Morris, prezes Tesco na Europę Środkową. – Szczęśliwe historie nie piszą się same, dlatego wierzymy, że wspólnie możemy napisać niejedno szczęśliwe zakończenie. Dzięki zaangażowaniu klientów i elastycznym zasadom otwartym także na grupy nieformalne, program jest również odpowiedzią na rosnącą wśród Polaków potrzebę współdecydowania o swoim bliskim otoczeniu. Partnerem merytorycznym programu jest Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.

 Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” można znaleźć na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy oraz Twitterze: twitter.com/TescoMediaPL