środa, 24 lipca, 2024
AktualnościSportWydarzenia

6 medali Spartana Rymanów [FOTO]

W dniach 26-28 luty 2016 w Gdańsku odbyły się XVI Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu, zarazem eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata 2016. Wystartowało ponad 230 najlepszych zawodników z całego kraju. Spartan Rymanów wystawił 8 zawodników, w tym 5 juniorów do 18 lat, 2 juniorki do 18 lat oraz 1 zawodnika w najbardziej prestiżowej kategorii senior. Spartanie również i tym razem nie zawiedli, zdobywając 6 medali, w tym 1 mistrzostwo kraju. Zawody odbyły się w Gdańsku, więc mieliśmy do przebycia całą Polskę, pierwszego dnia 26 luty ( piątek ) odbyło się ważenie zawodników oraz przydziały do kat wagowych i wiekowych.  W sobotę 27 luty, odbyły się eliminacje oraz finały ręki lewej, spartanie w coraz liczniejszej grupie nie zawiedli, zdobywając Mistrza Polski – Grzegorz Nowotarski, oraz 2 v-ce Mistrzostwa Polski – Damian i Adrian Biegowie.  W niedzielę 28 lutego rozegrano eliminacje oraz finały ręki prawej, gdzie również zawodnicy Spartana pokazali wysoką formę, zdobywając 2 srebrne medale Mistrzostw Polski. tj: Grzegorz Nowotarski oraz Damian Biega.  Grzegorz w seniorach obronił zeszłoroczny tytuł Mistrza Polski i tym samym drugi rok z rzędu został najlepszym zawodnikiem w Polsce.

Wyniki zawodników Spartan Rymanów:

Grzegorz Nowotarski (senior 80kg)
– 1 miejsce ręka lewa ( Zawodowy Mistrz Polski 2016 )
– 2 miejsce ręka prawa

Adrian Biega (junior 70 kg)
– 2 miejsce ręka lewa ( v-ce Mistrz Polski)
– 7 miejsce ręka prawa

Damian Biega (junior 60 kg)
– 2 miejsce ręka lewa (v-ce Mistrz Polski )
– 2 miejsce ręka prawa (v-ce Mistrz Polski)

Bogdan Pojnar (junior 65 kg)
– 4 miejsce ręka lewa
– 5 miejsce ręka prawa

Grzegorz Biega (junior 80 kg)
– 3 miejsce ręka lewa ( brązowy medalista )
– 4 miejsce ręka prawa

Mateusz Skwara (junior 75 kg)
– 7 miejsce ręka lewa
– 7 miejsce ręka prawa

Andżelika Wermińska (juniorka 60 kg)
– 6 miejsce ręka lewa
– 5 miejsce ręka prawa

Katarzyna Długosz (juniorka 50 kg )
– 4 miejsce ręka lewa
– 6 miejsce ręka prawa

Kadrę Polski zasiliło w tym roku 3 zawodników z Rymanowa.

Grzegorz Nowotarski – Mistrz Polski w kat. senior 80 kg
Damian Biega – Wicemistrz Polski w kat. junior 18 lat 60kg
Adrian Biega – Wicemistrz Polski w kat. junior 18 lat 70kg

 Tym samym 3 Spartanów będzie reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy w Rumunii oraz Świata w Bułgarii, liczymy iż uda się wyjechać wszystkim zawodnikom lecz wszystko zależy od sponsorów oraz samej Gminy Rymanów. Koszty wyjazdu niestety muszą pokryć kluby. Oczywiście nie można zapomnieć o sponsorach którzy już wspierają nasz klub oraz rozwój sportu w naszej gminie Rymanów, mowa w szczególności o Firmie „LATER” Rymanów reprezentowaną przez Pana Stanisława Rajchla oraz Gminie Rymanów która również dokłada wszelkich starań abyśmy się rozwijali. To dzięki nim, nasz klub rozwija się dynamicznie oraz ma możliwość finansowania wyjazdów młodzieży na zawody krajowe jak i międzynarodowe.

Relacje z zawodów oraz walki można pooglądać na youtube.pl, wpisując XVI Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu lub na facebook: Spartan Rymanów.

Wszystkie osoby zainteresowane treningami lub sponsoringiem prosimy o kontakt na adres mailowy:
[email protected]
bądź telefonicznie
509412196