sobota, 2 marca, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Jasienica Rosielna. Na feriach o bezpieczeństwie

Ostatni tydzień ferii zimowych trwający w województwie podkarpackim, był okazją do przeprowadzenia przez policjantów z Posterunku Policji w Jasienicy Rosielnej spotkań z dziećmi w świetlicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jasienicy Rosielnej. Podczas spotkania najmłodsi otrzymali elementy odblaskowe i słodki upominek od funkcjonariuszy.

W miniony wtorek, podczas trwania „Zimowej świetlicy GOPS 2024” w Jasienicy Rosielnej, policjanci z Posterunku Policji w Jasienicy Rosielnej wzięli udział w spotkaniu z grupą dzieci, która w ten sposób aktywnie spędza czas w tkacie zimowej przerwy od nauki.

Była to wspaniała okazja, by w wąskim gronie przekazać w sposób atrakcyjny, wykorzystując do tego mobilne miasteczko ruchu drogowego, zasady bezpieczeństwa podróżujących samochodami, jak i poruszających się pieszych. Policjanci podkreślili i przekazali ważne zasady bezpieczeństwa jakie obowiązują podczas wypoczynku w trakcie ferii. Promowali i rozmawiali także o trwającej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” jak i zachęcali do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Śnieżny dekalog”, których głównym partnerem jest Fundacja PZU, zapewniająca materiały dydaktyczne.

Nie zapomnieli również o przypomnieniu, jak istotne znaczenie w podnoszeniu bezpieczeństwa pieszych mają elementy odblaskowe. Na koniec każde z dzieci otrzymało do funkcjonariuszy odblask i słodki poczęstunek.

TH

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x