sobota, 2 marca, 2024
AktualnościWydarzenia

Inauguracyjna sesja Rady Powiatu [FOTO]

Zdzisław Szmyd, wieloletni Radny Rady Powiatu w Brzozowie wybrany został nowym Starostą Brzozowskim. Był to najbardziej oczekiwany punkt I sesji Rady Powiatu w Brzozowie, która odbyła się 21 listopada br.
W inauguracyjnej sesji uczestniczyło 18 nowo wybranych Radnych. Właśnie spośród tego grona wybrano Przewodniczącego Rady Powiatu w Brzozowie, którym ponownie został Henryk Kozik. Był to jedyny zgłoszony kandydat i otrzymał pełne poparcie głosujących. Dopełniając formalności Radni złożyli uroczyste ślubowanie, w którym zobowiązali się rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów Państwa Polskiego oraz czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej powiatu i dobra obywateli.

Kluczowym momentem sesji był wybór Starosty Brzozowskiego. Kandydatura Zdzisława Szmyda (zgłoszona przez Zygmunta Błaża) została przyjęta jednomyślnie (18 głosów za). Nowy włodarz powiatu podziękował ustępującemu Staroście i Wicestaroście za wieloletnią współpracę. – Była to dla mnie lekcja, pokazująca, jak ważne w zarządzaniu są uczciwość i lojalność. Na bazie właśnie tych fundamentów chciałbym budować dalszą przyszłość powiatu brzozowskiego – podkreślał Zdzisław Szmyd. Na stanowisko Wicestarosty zaproponował Jacka Adamskiego, który jako jedyny funkcję Radnego sprawuje przez wszystkie kadencje. Propozycja ta przyjęta została z pełnym poparciem Rady. Wybrani zostali również pozostali Członkowie Zarządu Powiatu w osobach: Adam Jajko, Wiesław Marchel oraz Stanisław Szarek. Wszyscy panowie zgodnie otrzymali poparcie całej Rady. – Zaufanie, jakim nas Państwo dzisiaj obdarzyli motywuje nas, aby pracować na rzecz naszego powiatu i jego mieszkańców. Obiecujemy Państwu rzetelną, solidną i oddaną pracę – dziękował w imieniu Zarządu Wiesław Marchel.

Nad przebiegiem wyborów czuwała komisja skrutacyjna w składzie: Grzegorz Florek, Marek Wacek i Janusz Data.

Źródło: powiatbrzozow.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x