poniedziałek, 17 czerwca, 2024
AktualnościRozrywkaWydarzenia

Grupa Dobra Myśl dziękuje za piękną pracę na warszatach!

Czwartkowe warsztaty wieńców dożynkowych zorganizowane w Grabownicy przez Grupę Dobra Myśl przebiegły w bardzo pracowitej atmosferze, gdyż zajęcia obejmowały wytworzenie elementów do dwóch wieńców.

Na wstępie pani Ania Przystasz przedstawiła swoją prezentację, która zawierała – oprócz wiedzy o tradycji tworzenia wieńców – zdjęcia z warsztatów, które Grupa Dobra Myśl przeprowadziła w 2015 r. Z sentymentem patrzyliśmy na te fotografie, gdyż wówczas dla początkującej Grupy było to bardzo duże wyzwanie koncepcyjne i organizacyjne. Jest nam miło, że uczestniczący tamtych pierwszych warsztatów stawili się i tym razem.

Na czwartkowych warsztatach nie zabrakło też społeczników i dobrych przyjaciół grabownickiej Grupy. Była zatem pani Bogusława Krzywonos (Salonik w Krzywem Zwierciadle), panie Magdalena Korona, radna powiatowa, i Aneta Masłyk, prezeska Stowarzyszenia Przestrzeń Twórcza. Świetnie radziły sobie z robótkami ręcznymi nasze panie policjantki – Agnieszka Drozd i Anna Karaś. Dopisali również przedstawiciele lokalnych mediów: panowie Jan Wolak (Portal Brzozowiana) i Andrzej Józefczyk (Nowe Podkarpacie). Było też liczne grono osób, które uczestniczyły w naszych warsztatach po raz pierwszy, bardzo się z tego cieszymy i już zapraszamy na kolejne przedsięwzięcia GDM.

Prace warsztatowe koordynowała pani Marta Krupa, a pan Roman Krupa działał tam, gdzie dla innych już było za trudno. Dziękujemy!

Dopełnieniem spotkania była wystawa fotografii Marcina Michańczyka pod tytułem – „Wsi spokojna, wsi wesoła”. Marcinowi udało się uchwycić w kadrze cały urok naszych pól w porze letniej, tuż przed żniwami.

A skoro w każdym kątku sali dominowały różne gatunki zbóż, była to świetna okazja, aby w przerwie nauczyć się je rozpoznawać. W botaników zamienili się najmłodsi uczestnicy warsztatów, którzy rysowali kłosy, aby tym lepiej zapamiętać, jak rozróżnić pszenicę od jęczmienia albo owies od żyta. Każdy botanik za swój rysunek został nagrodzony drobnym upominkiem.

Efekty pracy uczestników warsztatów najlepiej widać na fotografiach, ale spotkanie miało też inny cel, który w gruncie rzeczy dla Grupy jest tak samo ważny, jak doskonalenie technik wykonawczych – jest nim spotkanie samo w sobie, wspólna praca dzieci i dorosłych, po prosty bycie razem. I za to dziękujemy!

Ciąg dalszy nastąpi, gdyż wytworzone elementy trzeba złożyć w całość i przyozdobić wieńce w świeże rośliny i kwiaty, dlatego zapraszamy na drugie spotkania warsztatowe i w Grabownicy, i w Zmiennicy.

  • w Grabownicy 14 sierpnia o – 17.00 (sala KGW – Arka)
  • w Zmiennicy 16 sierpnia – również o 17.00 (sala OSP).

Zachęcamy do przyniesienia ze sobą ziół i kwiatów, abyśmy mogli wspólnie przygotować także wiązanki zielne.

Warsztaty wieńców dożynkowych w Grabownicy i Zmiennicy zostały dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Brzozowie.

Tekst i foto: Grupa Dobra Myśl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x