wtorek, 23 lipca, 2024
AktualnościRozrywkaWydarzenia

Gmina Dydnia w najlepszej dziesiątce polskich gmin [FOTO]

W sobotę 22 kwietnia w gmachu głównym TVP przy ul. Woronicza w Warszawie odbyła się Gala Finałowa i wręczenie Tytułu „Wójta Roku 2016”. Wśród 10 najlepszych wójtów w Polsce znalazł się także Gospodarz gminy Dydnia Jerzy Ferdynand Adamski.

Konkurs organizowany jest przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A. Honorowy patronat nad nim sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, a współpatronem jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel. Jego celem jest wyłonienie wójta, który w 2016 roku wykazał się największymi osiągnięciami w pracy na rzecz swojej gminy.
Kandydatury wójtów mogły zgłaszać samorządy, mieszkańcy gmin, organizacje i instytucje lokalne. Głównym kryterium wyboru były osiągnięcia wójtów na rzecz gminy. Niektórzy na swój sukces pracowali latami, inni dopiero rozpoczynają „karierę”, ale już mają się czym pochwalić.

Wójt Roku to konkurs organizowany przez Telewizję Polską już po raz szesnasty, od 2001 r. Przez te lata zmieniały się i Polska, i polskie gminy, i polscy samorządowcy. Zmieniały się więc też wymagania stawiane uczestnikom konkursu. Organizatorzy przyznają, że niezmienne pozostało to, że plebiscyt ma promować tych wójtów, którzy aktywnie działają na rzecz rozwoju małych ojczyzn – zarówno pozyskując środki własne i zewnętrzne, tworząc dochody jednostki samorządu terytorialnego, jak i rozwijając infrastrukturę drogową, oświatę, angażując się w sprawy społeczne i kulturalne. Ta wyłoniona dziesiątka obligatoryjnie musi spełniać najwyższe standardy w tych obszarach.
Tytuł Wójta Roku 2016 otrzymał Pan Dariusz Woźniak – Wójt Gminy Rusiec, woj. łódzkie. Zwycięzca otrzymał żelazną podkowę, symbol szczęścia, którą wykonał kowal Roman Czerniec z Wojciechowa. Organizatorzy przyjęli konwencję, że przedstawiony i nagrodzony zostanie tylko zdobywca największej liczby głosów bez podawania zdobywców kolejnych miejsc.
Jak podkreślano w wypowiedziach, prawdziwymi zwycięzcami jest cała dziesiątka najlepszych Wójtów w Polsce za rok 2016. To dzięki ich pracy, wspartej działaniami całego społeczeństwa z poszczególnych gmin, Polska z każdym rokiem się coraz bardziej rozwija i pięknieje.
Relację telewizyjną będzie można obejrzeć w 1 programie TVP w piątek 28 kwietnia godzinie 12.40.

Szanowni Państwo

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie oddane głosy i pragnę podkreślić, że ten wielki sukces, którym było zakwalifikowanie się do dziesiątki najlepszych Wójtów w Polsce i zdobycie tytułu laureata jest dziełem wszystkich mieszkańców i osób pracujących na rzecz naszej małej ojczyzny.
Pozytywne zmiany, jakie nastąpiły w gminie Dydnia stały się dla lokalnej społeczności powodem do dumy, a dydyński samorząd zyskał dobrą markę. Jeszcze raz pragnę podkreślić, iż jest to wspólny sukces wszystkich osób, które były zaangażowane w rozwój naszego samorządu, w tym radnych i sołtysów, pracowników urzędu gminy i gminnych jednostek oraz wielu innych osób, Mieszkańców i Przyjaciół Gminy Dydnia.
Wszystkim Państwu, każdemu z Osobna jeszcze raz pięknie i serdecznie dziękuję.

Jerzy F. Adamski
Wójt Gminy Dydni

Źródło: gminadydnia.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x