środa, 24 lipca, 2024
AktualnościWydarzenia

Gdzie są chłopcy z tamtych lat?

Niezwykłą – otwartą z okazji setnej rocznicy wybuchu pierwszej wojny światowej – wystawę można w czerwcu oglądać w Muzeum Regionalnym w Brzozowie. Ekspozycja „Pośród bitewnego zgiełku pierwszej wojny światowej” prezentuje militaria, fotografie, dokumenty, odznaczenia oraz rzeczy osobiste żołnierzy walczących w latach 1914-15 w Galicji, w tym w okolicach Brzozowa. Eksponaty są w bardzo dobrym stanie i pochodzą ze zbiorów prywatnych oraz zgromadzenia sióstr służebniczek starowiejskich. Wystawa została przede wszystkim dzięki ogromnym zaangażowaniu miejscowych kolekcjonerów militariów i pasjonatów dziejów wojskowości. Koniecznie trzeba zobaczyć!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
10 lat temu

Bardzo dobra ekspozycja , a przede wszystkim EKSPONATY na niej zgromadzone!
Brawo Brzozów !!! Moim skromnym zdaniem ,,parada,, saperska jest warta uwagi oraz ,,gala orderowa,, jak na małe MUZEUM REWELACJA .
Czy Muzeum wyda okolicznościowy prospekt ???? jeśli jest samorządowe to chyba będą problemy !!!!!!!!! bo ,,lepiej,, wydać na jakieś DNI MIASTA i paradę głupców ,a na historię będzie brakowało !!!! chyba ,że się mylę !!!
jeszcze raz BRAWO

Marek z Kraśnika
10 lat temu

Super wystawa zorganizowana dzięki lokalnym kolekcjonerom i pasjonatom. W Polsce nie będzie takich zbyt wiele, centralnym władzom chyba nie zależy o naszej narodowej pamięci. Wystawa o podobnej tematyce już niedługo będzie zorganizowana również w Muzeum Regionalnym w Kraśniku z okazji “Pierwszej Bitwy Kraśnickiej – 1914”. Starostwo Powiatowe w Kraśniku przygotowuje inscenizację tej bitwy, która ma odbyć się 6 września 2014. Brzozów i Kraśnik pamięta o tak ważnych wydarzeniach. Jedyny minus, to podobno słaba reklama brzozowskiej wystawy. Podpowiem tylko, żeby wykonać dokładną dokumentację wystawy w Brzozowie przed jej zamknięciem i wydać publikację z dużą ilością zdjęć.

Robert z Lubartowa
Robert z Lubartowa
10 lat temu

Bardzo ciekawa wystawa. Zorganizowana dzięki zaangażowaniu lokalnych pasjonatów. Wielkie dzięki dla nich. Nie wszyscy chcą wystawiać swoje zbiory. Doceniam to. Oby więcej takich inicjatyw.
Niestety tak jak napisał przedmówca, reklama leży. O wystawie dowiedziałem się od kolegi. Drugi mankament to czas trwania wystawy. Z przykrością dowiaduję się , że wystawa będzie do końca czerwca. Miałem zamiar wybrać się z rodziną w wasze strony. Na pewno zajechałbym i obejrzał wystawę. ….a tak…

Mietek Cz. z Krakowa
Mietek Cz. z Krakowa
10 lat temu

Przypadkiem, w trakcie Zjazdu Sanoczan dowiedziałem się, że w Brzozowie jest jakaś fajna wystawa, dotycząca I Wojny Światowej na Podkarpaciu. Przy kolejnym pobycie wybrałem się i w niedzielę zawitałem w progach brzozowskiego Ratusza… Warunki zwiedzania iście komfortowe. Bo byłem sam 🙁 Całkowity brak reklamy – dopiero na drzwiach wejściowych do muzeum. Czyżby nikomu na tym nie zależało? A szkoda, bo ekspozycja świetna i fachowa i jest okazja zobaczyć bardzo unikatowe eksponaty. Brawo dla pasjonatów – kolekcjonerów i Sióstr ze Starej Wsi! Gratulacje ! Raj dla miłośników historii i militariów. Szkoda, że tak niewielu się o tym dowie… Cieszę się, że… Czytaj więcej »

Łukasz z okolic (obecnie z Krakowa)
Łukasz z okolic (obecnie z Krakowa)
10 lat temu

Już na podstawie krótkiego filmu można sądzić, że to bardzo ciekawa wystawa. Trudno jednak zrozumieć jej termin – wiadomo, że w okresie wakacyjnym sporo ludzi wybierając się w Beskid Niski i Bieszczady szuka interesujących wydarzeń w okolicy. Zorganizowanie takiej wystawy z pewnością nie było łatwe, tym bardziej warto umożliwić jej odwiedzenie jak największej liczbie zainteresowanych, a okres wakacyjny wydaje się być najlepszą do tego okazją. Sam co roku zaglądam do Brzozowa i sanockiego skansenu, i w tym również planuję. Mam więc nadzieję, że wystawa zostanie przedłużona na miesiące wakacyjne. Myślę również, że warto pomyśleć nad lepszą promocją wydarzeń tego typu,… Czytaj więcej »

5
0
Would love your thoughts, please comment.x