sobota, 22 czerwca, 2024
Aktualności

E-składka. Bezpłatne szkolenia w Brzozowie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że od 1 stycznia 2018 r. zmieni się sposób opłacania składek do ZUS. Zmiana w woj. podkarpackim, dotyczyć będzie ponad 100 tys. podmiotów opłacających składki na ZUS. Nie będzie kilku wpłat na różne rachunki bankowe, zostanie wprowadzony jeden rachunek składkowy, na który należy opłacać wszystkie składki na:

  • ubezpieczenia społeczne,
  • ubezpieczenie zdrowotne,
  • Fundusz Pracy,
  • Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych,
  • Fundusz Emerytur Pomostowych

Od 1 października
Informację o numerze rachunku składkowego wysyłane będą listem poleconym. Wysyłka listów rozpocznie się 1 października 2017 r.

Ważne!
Jeśli do końca grudnia 2017 roku nie dotrą informacje o numerze rachunku – otrzymacie go Państwo w każdej placówce ZUS lub w Centrum Obsługi Telefonicznej (nr tel.: 22 560 16 00). Gdy przedsiębiorca będzie miał długi składkowe, to wpłata na indywidualny numer rachunku składkowego pokryje najstarszą należność. Może to spowodować zadłużenie za bieżący okres co wpłynie m.in. na prawo do zasiłku chorobowego.

Bezpłatne szkolenia w Brzozowie
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach poświęconych „e-składce”. Szkolenia przeznaczone są dla:
– przedsiębiorców,
– osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej;
– podmiotów wspierających płatników, którzy chcą się dowiedzieć więcej o zmianach dotyczących opłacania składek.

W Brzozowie szkolenia odbywają się w Inspektoracie ZUS – ul. Witosa 11 w każdy piątek (do końca 2017 r.) od godz. 9:00.  Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie – nr tel. 13 434 15 21, wew. 415 lub elektronicznie e-mail: [email protected]@zus.pl.

Więcej informacji o e-Składce:http://www.zus.pl/eskladka

Proste płatności do ZUS
Wojciech Dyląg
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x