wtorek, 23 kwietnia, 2024
AktualnościWydarzenia

Diamentowe i złote gody [FOTO]

24 pary małżeńskie z 50-letnim i dłuższym stażem burmistrz Brzozowa Józef Rzepka w asyście przewodniczącego RM w Brzozowie Edwarda Sabika uhonorował medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta RP. Diamentowe gody czyli 60-lecie pożycia małżeńskiego obchodzili państwo Maria i Wacław HUBEROWIE z Humnisk.

Pary z 50-letnim stażem to: Anna i Zdzisław BARANOWIE, Maria i Stanisław BRYSIOWIE,  Anna i Kazimierz DRAGUŁOWIE, Alicja i Janusz DYTKOWIE, Anna i Tadeusz GÓRECCY, Krystyna i Stanisław KUSIOWIE, Henryka i Ryszard MICHALSCY, Elżbieta i Roman MIKLICZOWIE, Emilia i Adolf SCHMIDTOWIE z Brzozowa,  Elżbieta i Wojciech KORYTOWIE, Anna i Adam PODULKOWIE z Grabownicy Starzeńskiej, Zuzanna i Roman FLORKOWIE z Górek, Janina i Zbigniew BARBAROWIE, Kazimiera i Józef DĄBROWIECCY, Janina i Jan GLAZAROWIE, Elżbieta i Mieczysław KĘDROWIE z Humnisk, Stefania i Józef JAJKOWIE, Stanisława i Stanisław KWOLKOWIE, Janina i Władysław DUPLAGOWIE, Anna i Paweł MIELCARKOWIE, Józefa i Józef OLEJARSCY ze Starej Wsi, Wanda i Eugeniusz GLAZEROWIE z Turzego Pola, Janina i Jan NIEZGODZCY, Stanisława i Adam RACHWAŁOWIE, Maria i Michał SMOLENIOWIE ze Zmiennicy.

Info i foto: et i np UM w Brzozowie

Złączeni uczuciem, ufnością, pełni zapału i nadziei  połączyli swój los. Przyrzeczenia danego sobie dotrzymali choć od wypowiedzenia słowa „TAK” i nałożenia nawzajem sobie obrączek minęło 50, a w jednym przypadku nawet 60 lat. Małżonkowie Jubilaci Diamentowych i Złotych Godów przez swoją obecność udowodnili, że żadne przeciwności losu nie były w stanie ich rozdzielić. Uroczystość wręczenia medali poprzedziła Msza św. w Kolegiacie brzozowskiej odprawiona w intencji Jubilatów przez Proboszcza parafii Ks. Prałata Franciszka Gocha w koncelebrze z wieloletnim misjonarzem pracującym w Paragwaju przebywającym obecnie w rodzinnym Brzozowie księdzem Wojciechem Pelcem. Po Mszy św. małżeństwa przeżywające swój jubileusz oraz wszyscy zaproszeni Goście udali się do sali bankietowej, gdzie uroczystości poprowadził kierownik USC w Brzozowie Piotr Stańko. Na koniec przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie, toast, obiad i tańce…

Składamy raz jeszcze Jubilatom serdeczne życzenia, wierząc, kto nosi medal „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, ten i świat nasz zmienia.

Piotr Stańko – kierownik USC w Brzozowie

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x