poniedziałek, 20 maja, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNORYMANÓWSANOKWydarzenia

Co załatwisz przez PUE? Jak zarezerwować e-wizytę w ZUS? – dzisiaj kolejny dyżur telefoniczny

Dzisiaj (wtorek, 17 listopada) odbędzie się dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle. Podczas dyżuru będzie można uzyskać informacje m.in. jak założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych, jakie są korzyści z posiadania konta na PUE oraz jak zarezerwować e-wizytę.

Osoby zainteresowane założeniem profilu na PUE oraz uzyskaniem informacji jak zarezerwować e-wizytę w ZUS zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów ZUS z Oddziału w Jaśle 17 listopada  2020 r. w godz. od 10.00 do 12.00, pod numerem telefonu 13 44 379 17.

Platforma Usług Elektronicznych

Platforma Usług Elektronicznych (PUE ZUS) to narzędzie, które ułatwia dostęp do usług świadczonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jednym z jego najważniejszych elementów jest portal PUE, dzięki któremu można załatwić większość spraw przez internet.

Z PUE mogą korzystać płatnicy składek, osoby ubezpieczone i świadczeniobiorcy.
Po rejestracji i zalogowaniu można m.in. przejrzeć dane zgromadzone w ZUS, przekazać dokumenty ubezpieczeniowe, składać wnioski i otrzymywać na nie odpowiedzi, zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi z ZUS.

E-wizyta w ZUS

Sprawy w ZUS można załatwić bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy umówić się na e-wizytę, czyli wideokonsultacje z ekspertem z oddziału ZUS. Wystarczy komputer lub inne urządzenie z dostępem do internetu, kamerą i mikrofonem.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy.

Wojciech Dyląg
regionalny rzecznik prasowy
w województwie podkarpackim

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x