piątek, 1 marca, 2024
AktualnościBRZOZÓW

Biblioteka w Haczowie w programie BLISKO

Wniosek na zadanie pn. “Bliżej książki, bliżej siebie. Biblioteka integruje i inspiruje” został wysoko oceniony i zakwalifikowany do realizacji w ramach programu  BLISKO Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki temu haczowska biblioteka w bieżącym i przyszłym roku będzie prowadziła wiele różnorodnych aktywności skierowanych do mieszkańców gminy. Podstawowe założenia tej inicjatywy to: rozwijanie lokalnego partnerstwa z innymi podmiotami, kreowanie biblioteki jako przestrzeni do spotkań, wspólnej pracy, działalności twórczej, promowania aktywności czytelniczej oraz odpoczynku i integracji społeczności czyli idei biblioteki jako tzw. trzeciego miejsca, jak również włączanie nowych środowisk w działalność biblioteki oraz aktywizacja społeczności.

Projekt posłuży też wzmacnianiu kompetencji pracowników bibliotek, pozwalających na rozpoznanie potrzeb i potencjału kulturowego członków lokalnych społeczności poprzez szkolenia, wyjazdy studyjne, wymianę doświadczeń, a w konsekwencji na efektywną z nimi współpracę i inicjowanie działań kulturalnych.

Cieszymy się bardzo z otrzymania tego grantu. Dzięki niemu będziemy mogli wyjść do naszych czytelników i całej społeczności gminy Haczów z bardzo ciekawymi inicjatywami, obejmującymi liczne działania i wydarzenia kulturalne i aktywizacyjne, na które już dziś serdecznie zapraszam. Liczymy, że dzięki temu biblioteka stanie się istotnym ośrodkiem życia społecznego. Czeka nas wiele pracy, żeby wszystko dobrze przygotować, a czasu jest niewiele, gdyż zaczynamy już we wrześniu – powiedziała dyr. GBP w Haczowie Grażyna Serafin.

Patronat medialny nad wydarzeniami organizowanymi przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Haczowie w ramach programu BLISKO objęła Redakcja RBR.INFO.pl

PROJEKT W RAMACH KIERUNKU INTERWENCJI 4.1 BLISKO
Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność
PRIORYTET 4 NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 NA LATA 2021-2025
DOFINANSOWANIE 113 600, 00 zł
dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Haczowie
CAŁKOWITA WARTOŚĆ PROJEKTU 126 600,00 zł

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x