sobota, 2 marca, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

„Bezpieczna droga do szkoły” w powiecie brzozowskim

Początek roku szkolnego to dla brzozowskich policjantów pracowity czas. Kiedy w szkołach na nowo wybrzmiał dzwonek, dla nas, jak co roku, jako priorytet jest bezpieczeństwo wszystkich uczniów. Dlatego też od 4 września br. prowadzimy na naszym terenie działania „Bezpieczna droga do szkoły”.

Policjanci ruchu drogowego oraz prewencji Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży od pierwszych dni nowego roku szkolnego wyruszyli  w rejon szkół by zadbać o ich bezpieczeństwo. Widok umundurowanego policjanta w miejscach wzmożonego ruchu ma na celu nie tylko zadbać, by nic się nie stało idącym na zajęcia adeptom szkół, ale również przypomnieć kierowcom, by po przerwie wakacyjnej zwrócili szczególną uwagę na miejsca w rejonie placówek oświatowych. Funkcjonariusze reagują na nieprawidłowe zachowania kierowców, kierują ruchem i pomagają pieszym w przejściu na drugą stronę ulicy.

Mijający i przyszły tydzień to również czas na przeprowadzenie spotkań z dziećmi z terenu powiatu brzozowskiego w szkołach. To podczas nich przypominane są zasady bezpieczeństwa jakie obowiązują w drodze do szkoły.

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x