środa, 29 listopada, 2023
AktualnościSANOKWydarzenia

„Będąc ciągle tym samym” wieczór poezji Janusza Szubera

W sobotnie popołudnie 21 października br., w trzecią rocznicę śmierci twórcy, odbył się wieczór poezji Janusza Szubera pt. „Będąc ciągle tym samym”.

W nastrojowej scenerii Sali Portretowej sanockiego zamku Aldona Jacórzyńska i Piotr Michał Duda – aktorzy scen warszawskich – recytowali i śpiewali teksty poety przy akompaniamencie gitarowym Tomasza Szcześniaka. Artyści zabrali słuchaczy w podróż do miejsc szczególnie bliskich poecie oraz do tematów powracających w Jego twórczości: sztuki, wiary, egzystencji i śmierci.

Autorką scenariusza jest Małgorzata Szyszka – reżyserka i animatorka kultury, założycielka Stowarzyszenia “Grupa Przedsięwzięć Teatralno-Medialnych”.

Wydarzenie zrealizowano w ramach realizacji projektu „Republika marzeń. Biblioteka ośrodkiem aktywizacji społeczności lokalnych” w programie BLISKO (2023-2024), dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Kierunek interwencji 4.1.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x