poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
AktualnościRozrywkaWydarzenia

Bal Wszystkich Świętych w Humniskach

Dzieci, młodzież, rodziny naszej parafii i miejscowości oraz miłych Gości zapraszamy na pierwszy „Bal Wszystkich Świętych” podczas, którego będziemy w radosny sposób przeżywać i odkrywać tajemnice Świętych Obcowania. Oswoić się ze świętością. Jak śpiewamy w piosence „każdy może świętym być”.

Istotą balu jest przybliżenie i poznanie różnych świętych, w szczególności naszych świętych patronów poprzez wcielenie się w jednego z nich.

Bal Wszystkich Świętych odbędzie się w niedzielę 30 października. Rozpoczniemy wspólną modlitwą różańcową ze świętymi o godzinie 15.00, następnie Msza św. i przemarsz świętych do szkoły, gdzie będzie wspólna zabawa – ten korowód będzie mocnym świadectwem na to, że nasza wiara, która jest radosna pozwala nam doświadczać rzeczywistości nieba.

Wszyscy uczestnicy są zaproszeni do przebrania się za wybranego przez siebie świętego – patrona. Jeśli nie uda się skompletować całego stroju, można przynieść ze sobą jakiś symbol, z którym kojarzony jest dany święty. Nie jest to jednak bal przebierańców.  Chodzi o spotkanie ludzi, którzy identyfikują się ze świętymi, którzy dla ludzi wierzących są znakomitymi przewodnikami na drodze do nieba.

Podczas wspólnej zabawy, odbędzie się konkurs na najlepszą prezentację swojego świętego. Na miejscu będzie ciepły bufet oraz napoje. Dla wszystkich, którzy się przebiorą za świętego – wstęp wolny!

Więcej informacji w szkole i u ks. Tomasza.

Organizatorzy:

Parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Humniskach
Zespół Szkół nr 2 w Humniskach

ks. Tomasz Szajna
wikariusz parafii Humniska Skrzyżowanie

 

_bal-wszystkich-swietych

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x