piątek, 1 marca, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

8-latek na crossie zderzył się z samochodem

Dużo szczęścia miał 8-letni chłopiec, który kierując motorowerem typu mini cross, uderzył w nissana. Chłopiec jechał bez kasku ochronnego, a jednoślad nie był zarejestrowany i nie posiadał ubezpieczenia. Policja przypomina o obowiązku sprawowania opieki nad dziećmi, kiedy znajdują się na drogach, szczególnie teraz w zbliżającym się okresie wakacyjnym.

Wczoraj przed godz. 18, dyżurny brzozowskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu z udziałem dziecka, do którego doszło w Humniskach. Na miejscu, policjanci zastali kobietę z rannym dzieckiem. Natomiast na drodze stał uszkodzony samochód marki nissan, a obok, na ziemi, leżał mały motocykl z wyrwanym i połamanym przednim kołem. Chłopcu udzielono pierwszej pomocy i z urazem ręki został przetransportowany do szpitala.

Jak się okazało, 8-latek, pod nieobecność matki jeździł po nieogrodzonej posesji jednośladem, wyposażonym w silnik spalinowy o pojemności 50 cm3. W pewnym momencie chłopiec wyjechał na drogę i z dużą siłą uderzył w przejeżdżający samochód. Kierowca nissana gwałtownie zahamował i próbował jeszcze uniknąć zderzenia, jednak nie miał już na to szans.

Mini cross nie był zarejestrowany i nie posiadał ubezpieczenia. O zdarzeniu zostanie powiadomiony sąd rodzinny.

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x