piątek, 1 marca, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNORYMANÓWSANOKWydarzenia

35 nowych kaprali w BiOSG

Wczoraj (27 grudnia) w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste mianowanie na pierwszy stopień w korpusie podoficerów.

Akty mianowania na stopień kaprala wręczył w obecności kadry kierowniczej zastępca Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Kielar. Uroczystość odbyła się w asyście pocztu sztandarowego.

Grupa młodych funkcjonariuszy ukończyła szkolenie podstawowe, a następnie podoficerskie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Zastępca Komendanta BiOSG pogratulował absolwentom pozytywnego ukończenia szkoleń i życzył im sukcesów w niełatwej służbie granicznej.

Już w najbliższych dniach młodzi kaprale rozpoczną służbę w podkarpackich placówkach Straży Granicznej. Najwięcej osób trafi na przejścia graniczne w Korczowej (14), Medyce (10) i Krościenku (6). Pozostali będą służyć w placówkach SG w Lubaczowie, Czarnej Górnej i Wojtkowej.

Nabór do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest w sposób ciągły. W 2023 roku przyjęliśmy 135 nowych funkcjonariuszy, a w przyszłym – 2024 r. planujemy wcielić do służby rekordową w historii BiOSG grupę – 200 osób. Przyjęcia planowane są na styczeń (40 osób), maj (60 osób), wrzesień (50 osób) oraz grudzień (50 osób).

Źródło: BiOSG

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x