poniedziałek, 22 lipca, 2024
AktualnościRozrywkaWydarzenia

Zwycięzcy programu “Decydujesz, pomagamy”

7 czerwca zakończyło się głosowanie na lokalne inicjatywy prospołeczne w programie „Decydujesz, pomagamy”. W województwie podkarpackim aż 8 organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych wywalczyło w głosowaniu granty o wysokości po 5000 zł każdy, a klienci oddali na nie ponad 5 milionów głosów.

Mieszkańcy Podkarpacia wybrali 8 organizacji, do których trafi w sumie 40 000 zł. W województwie podkarpackim wśród laureatów znalazły się:
Grupa nieformalna „Kobiety Aktywne” z Humnisk za projekt „Ogródek Seniora”;
• Uczniowski Klub Sportowy Szkółka Piłkarska “Wilczki” z Leska za projekt „Na sportowo z Wilczkami”;
• Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – Oddział Okręgowy w Przemyślu za projekt „Nasz Plac Zabaw – nasze miejsce spotkań”;
• Stowarzyszenie “Pomóżmy Razem” ze Starego Dzikowa za projekt „Tesco pomaga z Tesco fajna jest zabawa”;
• Fundacja Dla Ciebie z Rzeszowa za projekt „ Gdy ci się zbierze na jedzenia marnowanie: pomyśl Człowieku – to nie jest tanie – młodzież w akcji!”;
• Fundacja Klub Młodych Liderów z Mielca za projekt „Bańkowe szaleństwo”;
• Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Szansa” ze Stalowej Woli za projekt „Dziecko – kocham, rozumiem”;
• Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Dziecka ” Hanka” w Dębicy za projekt „Ogród dla Domu Dziecka ” Hanka” w Dębicy”.
Zakres zgłoszonych projektów był bardzo szeroki, największą popularnością cieszyły się działania edukacyjne, rozwój kompetencji i edukacja oraz działania z zakresu ochrony zdrowia i promowania zdrowego stylu życia.
Liczba głosów oddanych w trakcie programu wskazuje jednoznacznie, jak bardzo my, Polacy, potrafimy się zmobilizować, szczególnie wokół spraw dotyczących naszego najbliższego otoczenia. 5,5 miliona głosów to wielki sukces nie tylko organizacji, lecz wszystkich naszych klientów, którzy chcą wziąć sprawy lokalne w swoje ręce. Szczęśliwe historie nie piszą się same, dlatego daliśmy naszym klientom unikalną możliwość wyboru, który z lokalnych projektów w ich sąsiedztwie wesprzemy oraz czyją historię możemy wspólnie odmienić– mówi Adam Manikowski, Dyrektor Zarządzający Tesco Polska.
Głosowanie na projekty lokalnych organizacji pozarządowych oraz aktywistów trwało od 11 maja do 7 czerwca we wszystkich sklepach Tesco w całej Polsce. Do programu zostało zgłoszonych ponad 1000 projektów z całego kraju. Z nadesłanych propozycji jury wyłoniło 420 organizacji, które walczyły o 146 grantów o łącznej wartości 800 000 zł oraz kilkanaście wyróżnień specjalnych. Klienci sklepów oddali w sumie ponad 5,5 miliona głosów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
"brzozowianka"
"brzozowianka"
8 lat temu

To głosowanie to jeden wielki szwindel. Nawet tutaj nie potrafiono grać uczciwie. Jak na gorze tak i na dole wszyscy chcą wykorzystać coś w czymś byle jak i do przodu.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x