poniedziałek, 15 lipca, 2024
AktualnościWydarzenia

Znamy laureatów konkursu “Przedsiębiorczość w praktyce”

Uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie zajęli trzecie miejsce w wojewódzkim finale konkursu w ramach projektu „Przedsiębiorczość w praktyce”.

6 czerwca br. w Sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, 6 – trzyosobowych zespołów z podkarpackich szkól ponadgimnazjalnych rywalizowało w wojewódzkim finale konkursu. Uczestniczki z Ropczyc pokonały – w skali wojewódzkiej – 25 zespołów.

„Zależy nam na promowaniu przedsiębiorczości na Podkarpaciu, szczególnie wśród młodych osób. To było podstawą do podjęcia współpracy ZUS z innymi instytucjami, jak IAS, WUP, Urząd Marszałkowski oraz Oddział NBP w Rzeszowie. Wynikiem tej współpracy jest projekt,, Przedsiębiorczość w praktyce” realizowany od 2015 roku”.

Kluczowymi działaniami „Przedsiębiorczości w praktyce” są warsztaty praktyczne prowadzone przez specjalistów z instytucji partnerskich, zakończone testem merytorycznym. Na podstawie materiałów dydaktycznych uczestnicy raz w miesiącu wykonywali zadania praktyczne, wykorzystując oryginalne druki dokumentów z ZUS, IAS,WUP oraz Funduszy Europejskich.

Projekt „Przedsiębiorczość w praktyce III” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej, przy współpracy z Oddziałem ZUS w Rzeszowie, Izbą Administracji Skarbowej w Rzeszowie, Wojewódzkim Urzędem Pracy, Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim, Oddziałem Okręgowym NBP w Rzeszowie oraz Uniwersytetem Rzeszowskim, Politechniką Rzeszowską, Zespołem Szkół Licealnych w Leżajsku, Zespołem Szkół nr 2 w Rzeszowie, Zespołem Szkół nr 4 w Jaśle.

Głównym celem projektu jest kształtowanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych oraz przekazywanie wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych przydatnych w prowadzeniu działalności gospodarczej, pracy i życiu codziennym.

Wojciech Dyląg
Regionalny Rzecznik ZUS
w województwie podkarpackim

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x