wtorek, 27 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Zmarła prof. Anna Zalot

W wieku 108 lat zmarła Pani Profesor Anna Zalot – wyjątkowa brzozowianka, emerytowana polonistka, wychowawczyni wielu roczników maturzystów, nauczycielka liceum pedagogicznego, a przede wszystkim Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Brzozowie.

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Profesor Anny Zalot – absolwentki i wieloletniej nauczycielki języka polskiego w Gimnazjum i Liceum w Brzozowie. Łączymy się w bólu z bliskimi Pani Profesor oraz składamy wyrazy najgłębszego współczucia. (…) była ciepłą i serdeczną osobą, przewodniczką po literackim świecie i mistrzynią w dziedzinie słowa, zaś praca z młodzieżą stanowiła Jej życiową pasję. Przez wiele lat, już po przejściu na zasłużoną emeryturę, często gościła w naszej szkole, aby dzielić się z licealistami ogromem swojej wiedzy i doświadczenia. – czytamy na stronie brzozowskiego liceum.

Przypominamy wypowiedź Pani Profesor, jakiej udzieliła z okazji setnej rocznicy urodzin w materiale przygotowanym przez Damiana Kierka i Stanisława Cyparskiego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x