niedziela, 3 marca, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Złoty Krzyż Zasługi dla Andrzeja Rzepki

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart uczestniczyła w posiedzeniu walnego zgromadzenia delegatów Izby Rolniczej. Podczas wydarzenia Złotym Krzyżem Zasługi odznaczony został Andrzej Rzepka – samorządowiec oraz wieloletni reprezentant rolników ziemi brzozowskiej do Podkarpackiej Izby Rolniczej.

– Złoty Krzyż Zasługi jest wyrazem wdzięczności za wieloletnie zaangażowanie w działalność samorządu jak i Podkarpackiej Izby Rolniczej, ale także w sprawy rolnictwa. To zaangażowanie zostało dostrzeżone przez środowisko ale również przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wierzę głęboko, że to uhonorowanie będzie także zachętą do tego, aby swoją działalność nadal kontynuować i nie ustawać w dobrych inicjatywach służących naszemu podkarpackiemu rolnictwu – powiedziała wojewoda Ewa Leniart do zgormadzonych w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego.

Andrzej Rzepka przez lata pracował na rzecz lokalnego samorządu zasiadając w Radzie Miasta Brzozowa. Przewodniczył Komisji Oświaty Kultury i Sportu oraz Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Jako współtwórca „Plan Odbudowy Miejscowości Przysietnica w Gminie Brozów na lata 2007-2013” przyczynił się do rozwoju tej miejscowości. Po inwazji Rosji na Ukrainę zaangażował się w niesienie pomocy humanitarnej dla ofiar konfliktu.

Od 2015 roku reprezentuje rolników gminy Brzozów w Podkarpackiej Izbie Rolniczej. Jest szczególnie zaangażowany w realizację zadań izby związanych z prawem łowieckim, ochroną gruntów rolnych oraz  planowania i zagospodarowania przestrzennego.

Źródło: PUW Rzeszów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x