środa, 29 maja, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNORozrywkaWydarzenia

Zimowe ferie z BWA w Krośnie

Czasem już sama sceneria codziennej okolicy jest gotowym scenariuszem niecodziennej opowieści. Opowiedz nam zdjęciem lub cyklem zdjęć historię pozornie zwykłego, ale nieoczywistego miejsca, którego sam obraz czy zdjęcie może stać się niezwykłą opowieścią. Możesz też użyć wyobraźni i graficznie nadać temu miejscu nowe życie.

Jak stworzyć „sceneriusz”, czyli zdjęciową opowieść o miejscu? Wystarczą cztery kroki:

Krok 1: Wyjdź z domu. Rozejrzyj się po swojej okolicy, poszukaj miejsc – stworzonych przez naturę, człowieka lub przypadek – miejsc nieoczywistych, zazwyczaj niedostrzeganych, albo zwyczajnie brzydkich – one też kryją swoje własne historie! Być może wystarczy skręcić z udeptanej ścieżki spacerowej, lub spojrzeć na mijane codziennie drzewo albo budynek z innej strony, aby dostrzec w nim coś innego i niezwykłego.

Krok 2: Zrób zdjęcie lub cykl zdjęć (fotoreportaż) opowiadający o odkrytym przez Ciebie miejscu, scenerii. Wymyśl niezwykły, pobudzający wyobraźnię tytuł, będący podpisem lub podpowiedzią, gdzie można odszukać ukazane na zdjęciu miejsce, i jaki scenariusz może dopisać do niego nasza wyobraźnia.

Krok 3: Możesz też zainspirować się tym miejscem, zrobionymi fotografiami i stworzyć grafikę, która nada mu nowe życie i opowie o nim ciekawą historię. Technika wykonania zależy tylko od Ciebie.

Krok 4: „Sceneriusze” – czyli fotografie wraz z tytułem/podpisem oraz powstałe grafiki prześlij na adres mailowy: [email protected]

Daj się ponieść wyobraźni i pokaż nam, gdzie Cię ona zaprowadziła!

Nadesłane prace zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej. Można je wysyłać do 17 stycznia br. Nie ma ograniczeń wiekowych.

Wysłanie pracy jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Biuro Wystaw Artystycznych jako administratora danych osobowych, zawartych w formularzu dla potrzeb niezbędnych do organizacji wykładów w ramach “Europejskich Dni Dziedzictwa”, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Podanie danych osobowych, o których mowa powyżej jest dobrowolne, jednak niezbędne dla uczestnictwa w zadaniu. Niepodanie danych, o których mowa powyżej uniemożliwia udział w działaniu.

Źródło: BWA Krosno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x