wtorek, 7 lipca, 2026
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Zderzenie osobówki z dostawczakiem na DK19 w Jasienicy Rosielnej. Jedna osoba trafiła do szpitala

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło dziś rano na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Jasienica Rosielna. W zdarzeniu brały udział samochód osobowy oraz pojazd dostawczy. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala.

Jak poinformowała OSP KSRG Jasienica Rosielna, służby zostały zadysponowane do wypadku około godziny 7.45. Na miejscu pracowali strażacy z OSP Jasienica Rosielna, trzy zastępy JRG PSP Brzozów, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych. Na śliskiej nawierzchni straciła panowanie nad pojazdem, po czym uderzyła w bok jadącego z przeciwka samochodu dostawczego.

W wyniku zdarzenia kierowca auta dostawczego został przetransportowany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Na ten moment nie przekazano informacji o stanie jego zdrowia.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu zagrożeń powstałych w wyniku wypadku. Jak przekazano, działania straży zostały już zakończone, jednak na miejscu nadal pracują policjanci, którzy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia, a także kierują ruchem.

Obecnie ruch na drodze krajowej nr 19 odbywa się wahadłowo. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Służby apelują o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Mokra i śliska nawierzchnia znacząco wydłuża drogę hamowania oraz zwiększa ryzyko utraty panowania nad pojazdem.

Źródło: FB/Ochotnicza Straż Pożarna w Jasienicy Rosielnej 

Postaw kawę dla rbr.info.pl na buycoffee.to

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x