czwartek, 18 kwietnia, 2024
AktualnościWydarzenia

Zderzenie motocykla z osobówką [FOTO]

W piątek po południu brzozowscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze powiatowej prowadzącej w kierunku Wydrnej. W zderzeniu motocykla z samochodem osobowym ucierpiał motocyklista i jego pasażer. Ranni mężczyźni trafili do szpitala.

Do wypadku doszło tuż po godz. 15 na drodze prowadzącej  z Dydni w kierunku Wydrnej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że zderzył się tam czołowo motocykl z fordem. Wskutek zderzenia pojazdów jednoślad się zapalił. Kierował nim 50-letni mieszkaniec gminy Dydnia. Natomiast fordem kierował 21-letni mieszkaniec tej samej gminy. Obydwaj kierowcy przewozili pasażerów.

W wyniku zderzenia pojazdów ranny został motocyklista i jego pasażer. 50-latek został przetransportowany helikopterem Pogotowia Lotniczego, a jego 43-letni pasażer karetką pogotowia. Badanie alkomatem wykazało obecność alkoholu u obydwu mężczyzn. Wynik kierowcy to blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Pasażer posiadał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca forda był trzeźwy.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną oraz szkic. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Policja przypomina, że Prawo o Ruchu Drogowym zabrania kierującemu rowerem, motorowerem albo motocyklem przewożenia osoby będącej pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających, chyba że jest przewożona w bocznym wózku.

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x