środa, 29 maja, 2024
AktualnościWydarzenia

Zatrzymani za posiadanie i handel narkotykami

Ponad 200 gramów narkotyków zabezpieczyli ustrzyccy kryminalni podczas przeszukań pomieszczeń na terenie dwóch powiatów. Zarzuty usłyszał już 25-latek, który rozprowadzał substancje zabronione na terenie powiatu bieszczadzkiego.

Policjanci wydziału kryminalnego ustrzyckiej komendy od maja br. pracowali nad sprawą narkotykową. Funkcjonariusze na początku swoich działań ustalili 25-latka, mieszkańca powiatu bieszczadzkiego, który handlował narkotykami. Kiedy policjanci przeszukali jego miejsce zamieszkania znaleźli tam środki odurzające. Wstępne badania wykazały, że jest to marihuana.

Realizując dalsze ustalenia, w ubiegłym tygodniu, funkcjonariusze weszli do kilku mieszkań na terenie województwa podkarpackiego. Z informacji wynikało, że mogły być tam przechowywane środki odurzające. W mieszkaniach trzech mężczyzn w wieku 23, 29 i 42 lata, mieszkańców powiatu bieszczadzkiego, policjanci zabezpieczyli środki odurzające.  Natomiast u mieszkańca powiatu sanockiego, 24-latka, zabezpieczono większe ilości narkotyków.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 200 gramów marihuany i amfetaminy. Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. 25-latek usłyszał już zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Policjanci prowadzą dalsze czynności, sprawa ma charakter rozwojowy.

Z kolei jasielscy policjanci zatrzymali kierowcę osobowego bmw, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Mieszkaniec Jasła próbował uniknąć kontaktu z policjantami, ponieważ posiadał przy sobie amfetaminę i marihuanę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa grożą mu surowe konsekwencje.

Wczoraj około godziny 13, policjanci z wydziału ruchu drogowego jasielskiej komendy, ruszyli w pościg za osobowym bmw, którego kierujący na ul. Piłsudskiego, zignorował wydane przez mundurowych sygnały do zatrzymania się do kontroli drogowej. Uciekinier wpadł w ręce policjantów na ul. Podzamcze w Jaśle. Początkowo tłumaczył się, że chciał uniknąć kontroli ponieważ jego pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie. Jednak nie była to jedyna przyczyna ucieczki. Zatrzymany 43-latek posiadał przy sobie niedozwolone środki narkotyczne. Policjanci zabezpieczyli woreczki foliowe z amfetaminą oraz pudełko z marihuaną. W wyniku podjętych działań, policjanci zabezpieczyli także niedozwolone substancje w miejscu zamieszkania zatrzymanego mężczyzny.

43-latek w chwili zatrzymania był trzeźwy, jednak pobrano od niego krew do badań, by sprawdzić czy nie prowadził pojazdu pod wpływem innych niedozwolonych środków odurzających. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Grozi mu odpowiedzialność karna za popełnione przestępstwa niezatrzymania się do kontroli drogowej i posiadania narkotyków.

Źródło: KPP Ustrzyki Dolne, KPP Jasło

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x